Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 8

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  IMOS
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
W artykule przedstawiono rozwiązanie polegające na wtrysku cieczy kondycjonującej, w postaci oczyszczonych ścieków przemysłowych lub ich mieszaniny z wodą, do kanału spalin przed elektrofiltrem. Celem jest częściowa eliminacja ścieków z IMOS (instalacja mokrego odsiarczania spalin) oraz podniesienie skuteczności odpylania elektrofiltru. Biorąc pod uwagę widoczny na całym świecie trend do osiągnięcia na terenie zakładów przemysłowych zeroemisyjnej gospodarki ściekami, proponowane rozwiązanie może pomóc w jego realizacji [1-4].
PL
W wyniku badań nad usuwaniem jonu amonowego ze ścieków oczyszczonych z instalacji mokrego odsiarczania spalin (IMOS), zespół Energopomiaru opracował nowatorską metodę pozwalającą uzyskać znacznie lepsze efekty niż oferowane na rynku technologie. W 2020 r. rozwiązaniu pn. „Sposób usuwania amoniaku ze ścieków i kolumna strippingowa do usuwania amoniaku ze ścieków” została przyznana ochrona patentowa. Zespół badawczy znalazł również sposób na rozwiązanie problemu boru w ściekach.
PL
W wielu procesach przemysłowych powstają ścieki, ich usunięcie to jeden z poważniejszych problemów eksploatacyjnych między innymi w elektrowniach, elektrociepłowniach oraz ciepłowniach. Wśród różnych nowych rodzajów ścieków, takich jak np. koncentraty z układów stosujących membranowe techniki oczyszczania wody, czy ścieki z mycia membran (CIP), na uwagę zasługują ścieki z instalacji mokrego odsiarczania spalin (IMOS). Dotychczas większość ścieków w elektrowniach czy też w elektrociepłowniach była zagospodarowywana w ramach hydrotransportu na składowiska popiołu, co nie sprzyjało rozwojowi zaawansowanych technik oczyszczania ścieków przemysłowych.
PL
Pomiary strumienia płynu w ogólnej metodyce pomiarów cieplno-przepływowych stanowią jeden z rozdziałów wymagających szczególnego podejścia w praktyce, gdyż bardzo często są one problematyczne i zazwyczaj silnie oddziałują na budżet niepewności pomiarowej wielkości dzięki nim wyznaczanych.
PL
W Polsce do końca 2015 roku powstanie wiele nowych instalacji mokrego odsiarczania spalin, a w samej grupie EDF buduje się ich dzisiaj 5. Technologia ta generuje duże ilości ścieków o bardzo charakterystycznym składzie, których nie można zagospodarować na terenie zakładów produkcyjnych. Rodzi to konieczność budowania oczyszczalni pozwalających na zrzut ścieków do środowiska lub zastosowanie technologii bezściekowych (zero liquid discharge).
PL
Dokonamy w tekście przeglądu różnych źródeł wód i ścieków generowanych w elektrowniach, oceny ich przydatności dla instalacji mokrego odsiarczania spalin (IMOS), oraz poczynimy próbę sprecyzowania kryteriów pozwalających na oszacowanie, czy rozpatrywane źródło może mieć zastosowanie.
PL
Wybudowana w latach 2006-2008 w Elektrowni Rybnik Instalacja Mokrego Odsiarczania Spalin została zaprojektowana tak, aby odsiarczać spaliny z bloków 2, 3, 4 i 7. Pozostałe bloki energetyczne 1, 5, 6 i 8 są odsiarczane wybudowanymi wcześniej instalacjami pracującymi na metodzie półsuchej.
PL
Po nieco ponad dwóch latach od podpisania umowy na realizację, w Elektrowni "Rybnik" S.A. rozpoczęła pracę pierwsza w historii naszej firmy instalacja mokrego odsiarczania spalin (IMOS).
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.