Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 9

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Green Dot
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Źródeł "Zielonego punktu" należy poszukiwać w Niemczech, gdzie z końcem lat 80. wprowadzono "ustawę opakowaniową". Powstała wówczas organizacja odzysku opakowań Duales System Deutschland, której przyznano znaczne dotacje państwowe na uruchomienie działalności. Organizacja ta przedstawiła propozycję, aby na opakowaniach, których recykling jest nie tylko łatwiejszy technologicznie, ale i bardziej opłacalny, nanosić logo - "Zielony punkt". Logo to DSD zarejestrowała na swoją rzecz w Niemieckim Urzędzie Patentowym jako znak towarowy na początku lat 90.
PL
W poprzednim miesiącu na łamach naszego miesięcznika opublikowaliśmy trzy artykuły dotyczące znaku towarowego, jakim jest "Zielony punkt". Były to opinie Organizacji Odzysku Rekopol, konkurencyjnych organizacji oraz niezależnego eksperta w dziedzinie prawa pantetowego w sprawie tego popularnego oznaczenia. Nasi stali czytelnicy wiedzą zapewne, że od pewnego czasu trwa batalia do przyznawania popularnego znaczka, jakim jest "Zielony punkt". Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, na wniosek jednej z konkurencyjnych organizacji, wszczął postępowanie wyjaśniające w sprawie domniemanego nadużywania przez Rekopol pozycji monopolistycznej.
PL
Minął drugi rok funkcjonowania nowych rozwiązań strukturalnych, prawnych i finansowych w zakresie gospodarowania odpadami opakowaniowymi. To dobry moment na podsumowanie tego krystalizującego się sektora oraz na analizę wydarzeń, do jakich doszło na przestrzeni ostatnich miesięcy.
PL
"Der Gruene Punkt", "Zielony Punkt" czy "Geen Dot" to powszechnie rozpoznawalny znak towarowy od ponad 10 lat pojawiający się na opakowaniach produktów, które codziennie kupujemy. W toczącej się od pewnego czasu dyskusji na temat tego znaku przypisywane są mu różne znaczenia, wprawdzie dość powszechnie przyjęte, jednakże daleko odbiegające od rzeczywistego stanu prawnego wynikającego z rejestracji w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej. Warto więc omówić zagadnienia wynikające z Prawa własności przemysłowej, regulującego wszelkie sprawy związane ze stosowaniem m.in. znaków towarowych oraz wskazać na ewentualne związki z polskimi przepisami w zakresie zagospodarowywania odpadów opakowaniowych.
PL
Troska o ochronę środowiska była główną przyczyną powołania do życia Duales System Deutschland (DSD). Działania DSD doprowadziły do wzrostu odpowiedzialności producentów za produkowane wyroby, przy zapewnieniu odpowiedniej wydajności i jakości oferowanych usług. Zapobiegły również powszechniejszemu składowaniu na wysypiskach opakowań, m.in. po napojach, detergentach i proszkach do prania, które mogą być poddane recyklingowi.
PL
Geen Dot jest najbardziej popularną marką w świecie, czynnie używaną w czternastu krajach europejskich. Oprócz DSD w Niemczech istnieje ARA w Austrii, EcoEmbes w Hiszpanii, EcoEmballages we Francji, Fost Plus w Belgii, Repak w Irlandii, Sociedada Ponto Verde w Portugalii oraz Valorlux w Luksemburgu.
PL
W 1995 roku Duales System Deutschland AG, która w tym czasie była prywatną firmą, zdecydowała o przekazaniu praw do używania logo Green Dot Europejskiej Organizacji Odzysku PRO EUROPE. W grudniu 1996 Pro Europe rozpoczęła swoją działalność w siedzibie w Brukseli.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.