Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 5

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Fundusz Spójności UE
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
W ramach "Strategii wykorzystania Funduszu Spójności" współfinansowane są projekty dotyczące ochrony środowiska i infrastruktury transportowej o wartości przekraczającej 10 mln euro. W ramach tego Funduszu kontynuowana jest realizacja projektów współfinansowanych z przedakcesyjnego funduszu ISPA.
PL
Inspiracją do podjęcia niniejszego tematu byt Komentarz do aktów prawnych Wspólnot Europejskich w zakresie funduszy strukturalnych i Funduszu Spójności na lata 2007-2013 (2006 r.), w szczególności zaś jego część dotycząca Rozporządzenia Rady (WE) nr 1083/2006 z 11 lipca 2006 r. ustanawiającego przepisy ogólne dotyczące Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego i Funduszu Spójności oraz rozdział poświęcony idei zrównoważonego rozwoju miast w ramach europejskiej polityki spójności.
PL
Akcesja Polski do Wspólnoty Europejskiej dała możliwość szerokiego wykorzystywania instrumentów realizacji polityki spójności, w tym środków finansowych funduszy strukturalnych i Funduszu Spójności. Poprzez wskazane fundusze wspierane są liczne przedsięwzięcia o charakterze inwestycyjnym i pozainwestycyjnym. Efekty alokacji środków finansowych mają wymiar lokalny, regionalny, krajowy, a nawet międzynarodowy.
PL
Termin "polityka spójności" (ang. cohesion policy) pojawił się w odpowiedzi na konieczność realizacji jednego z podstawowych celów Wspólnoty - zwiększenia spójności gospodarczej, społecznej i terytorialnej poprzez zmniejszenie różnic w poziomie życia i rozwoju gospodarczego między najbiedniejszymi i najbogatszymi regionami państw członkowskich UE. W przeszłości określano politykę spójności jako: politykę regionalną, politykę strukturalną lub politykę przemian strukturalnych.
PL
Na liście inwestycji ekologicznych, przewidzianych do dofinansowania z Funduszu Spójności UE w Polsce w latach 2004-2006, widnieje 89 pozycji. 70 z nich to inwestycje w gospodarkę wodno-ściekową (w tym 10 w budowę zbiorników wodnych), 16 - gospodarowanie odpadami i 3 - na rzecz poprawy jakości powietrza. Jak dobrze pójdzie beneficjenci tego funduszu wykorzystają 1,864 mld euro a więc dokładnie tyle, ile Unia zobowiązała się Polsce wypłacić. Oczywiście pod warunkiem, że w 2004 r. staniemy się pełnoprawnym członkiem UE.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.