Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 8

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Directive 2000/53/EC
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Dyrektywa 2000/53/WE z 10 sierpnia 2000 r. nakłada obowiązek zorganizowania na terenie krajów członkowskich zbiórki pojazdów wycofanych z eksploatacji (ang. end-of-life vehicles - ELV). Zgodnie z jej zaleceniami, pojazdy te powinny trafic do zakładów zajmujacych sie recyklingiem, które sa zlokalizowane w bliskim sąsiedztwie punktów zbiórki pojazdów.
PL
Ustawa o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji (Dz.U. nr 25, poz. 202) - zwana dalej w skrócie ustawą wrakową - ma na celu ochronę życia i zdrowia ludzkiego oraz ochronę środowiska zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju przed szczególnego rodzaju odpadami, a mianowicie pojazdami wycofanymi z eksploatacji.
PL
Zagospodarowanie pojazdów wycofanych z eksploatacji na poziomie europejskim reguluje dyrektywa 2000/53/WE Parlamentu Europejskiego i Rady, która ma być transponowana do prawa każdego państwa członkowskiego. Nie zawsze jednak wszystkie zapisy są zgodne z zapisami dyrektywy.
PL
Wejście w życie ustawy o recyklingu pojadów wycofanych z eksploatacji zmienia sytuację ekonomiczną, organizacyjną oraz prawną tych wszystkich podmiotów, które zajmują się recyklingiem aut. Do takiego działania jesteśmy zobligowani przez postępowanie z odpadami w kontekście samochodów wycofanych z eksploatacji, które w Unii Europejskiej reguluje dyrektywa 2000/53/EC.
PL
Ustawa o pojazdach wycofanych z eksploatacji (dalej zwana WrakU) ma na celu implementację dyrektywy nr 2000/53/WE w sprawie pojazdów wycofanych z eksploatacji. Omówione poniżej przepisy dotyczące opłat pobieranych na mocy WrakU wejdą w życie 1 stycznia 2006 r.
PL
Każdego roku z pojazdów wycofanych z eksploatacji w UE powstaje ok. 8-9 mln ton odpadów. Aby wprowadzić w życie środki zapobiegawcze i i ochronne w zakresie gospodarowania tego rodzaju odpadami, 18 września 2000 r. została przyjęta Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady Europy 2000/53/WE w sprawie pojazdów wycofanych z eksploatacji.
PL
Zaprezentowanie warunków działania przedsiębiorstw zajmujących się demontażem samochodów ma na celu przybliżenie działalności dla operatorów wymienionych w dyrektywie 2000/53/EC, takich jak producenci samochodów, administracja czy towarzystwa ubezpieczeniowe. Pozwoli to na lepsze zrozumienie problemów, których rozwiązanie może być przeprowadzone tylko wspólnie przez wszystkich operatorów.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.