Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 3

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  CO2 refrigeration systems
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Wraz ze zdefiniowaniem szkodliwości syntetycznych czynników chłodniczych, wprowadzone zostały przepisy ograniczające ich stosowanie. Zaczęto również poszukiwać czynników o ODP = 0 i jak najniższym wskaźniku GWP. Dla wielu producentów urządzeń chłodniczych był to sygnał do „powrotu" do naturalnych czynników chłodniczych. Trend ten zapoczątkowany w układach chłodniczych, dzisiaj dotyczy już także pomp ciepła.
PL
Wraz z rozwojem technologicznym przemysł chłodniczy na przestrzeni ostatnich lat został objęty szeregiem regulacji środowiskowych. Ekologiczność coraz częściej stawiana jest na pierwszym miejscu w procesach konstrukcyjnych, a kwestie środowiskowe mają kluczową rolę podczas realizacji wszelkich projektów. Dlatego też R744, pomimo wysokich ciśnień pracy, zyskuje coraz większą popularność w chłodnictwie, również dlatego, że jest ogólnodostępny i łatwy w pozyskaniu.
PL
Praca prezentuje przegląd rozwiązań zróżnicowanych systemów z CO2 jako czynnikiem chłodniczym, takich jak urządzenia kaskadowe, systemów typu booster i równoległego sprężania stosowanych w supermarketach. Dyskutuje ich zalety oraz wady z równoczesnym porównaniem współczynników wydajności COP. Zastosowanie CO2 wymaga odpowiednich wskaźników i norm w odniesieniu do konstrukcji i budowy systemu, jego sterowania i kontroli itd. celem zabezpieczenia jego stabilnego i efektywnego działania i pracy. Przeanalizowano i przedyskutowano te wskaźniki i uwarunkowania z punktu widzenia inżynierii zastosowania, z położeniem nacisku na problematykę wyzwań związanych z regulacją wydajności chłodniczej, z temperaturami pracy i dystrybucji oleju w systemach chłodniczych na CO2.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.