Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 2

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  środowisko rozproszone
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Artykuł zawiera opis systemu pozwalającego na kooperacyjną edycję słownika WordNet. W ramach zrealizowanego projektu wykonano interaktywny interfejs użytkownika w postaci aplikacji opartej na bibliotece TouchGraph umożliwiający wizualną pracę nad semantycznym słownikiem w środowisku rozproszonym. Przedstawiony został sposób przeniesienia słownika z jego źródłowej wersji zorganizowanej na plikach do relacyjnej bazy danych i możliwości, jakie daje opracowana aplikacja w zakresie zespołowej pracy nad słownikiem w środowisku internetowym. Omówiona została również technologia, w której projekt został zrealizowany oraz korzyści płynące z przyjętych rozwiązań ze szczególnym naciskiem na możliwości dalszego rozwoju projektu.
EN
The article describes system for creating cooperative approach for editing WordNet dictionary in web environment. System provides interactive user interface for visualization semantic relations between dictionary elements. The article presents the way for transferring native WordNet files into relative database structures as well as the editorial capabilities of the client application. The production technology was also described together with profits of chosen solutions underlining future development capabilities.
PL
W środowisku rozproszonym możemy mieć do czynienia zarówno z rozproszeniem danych, jak i z rozproszeniem procesów. Problemy związane z takimi strukturami polegają na rozwiązywaniu zagadnień optymalizacyjnych, zmierzających do równomiernego obciążenia węzłów sieci, minimalizacji przepływów, minimalizacji rozpiętości drzewa sieci etc. Włączenie opisów i procedur genetycznych nie będzie przykładem zastosowania szybkiego i precyzyjnego narzędzia do optymalizacji, lecz niejako ożywi sieć, śledząc na bieżąco wszystkie transfery procesów oraz danych i może dostarczać informacji wykorzystywanych do usprawnienia pracy i dystrybucji w sieci. Wadą genetycznej optymalizacji jest długi czas jej realizacji, lecz równolegle śledzenie stanów i efektów decyzji sterujących przepływem procesów i danych pozwoli na równomierne rozłożenie zadań.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.