Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 7

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  łączenie tworzyw sztucznych
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Produkowane tworzywa sztuczne, zarówno termoplastyczne, jak i utwardzalne (duroplasty), w znaczne] części w swoich zastosowaniach podlegają procesom tączenia. Udział spajania łączenia do ogólnej produkcji tworzyw rośnie z roku na rok.
PL
Możliwość wykorzystania energii mikrofalowego pola elektromagnetycznego w procesie zgrzewania tworzyw termoplastycznych istnieje w zasadzie od czasu wynalezienia pierwszego magnetronu w roku 1940. Niemniej jednak pierwsze publikacje, dotyczące prób praktycznego wykorzystania źródeł promieniowania mikrofalowego jako źródeł energii w procesie tworzenia złącza przy zgrzewaniu mikrofalowym tworzyw termoplastycznych, zaczęły pojawiać się dopiero w ostatnim dziesięcioleciu XX wieku
PL
Jednym ze sposobów zgrzewania folii z tworzyw sztucznych jest metoda gorącego klina. W podziale metod łączenia metoda zgrzewania występuje wtedy, gdy w procesie łączenia nie jest stosowany materiał dodatkowy (spoiwa-elektrody). Elementem grzejnym jest tu gorący metalowy klin, który jest podgrzany najczęściej rezystancyjnie lub gorącym gazem. Do tej grupy metod można by zaliczyć nową metodę ultradźwiękowo-tarciową (Ultraschall- Reibschweissen), ze względu na sonotrodę, która ma kształt klina. W tym przypadku ciepło wytwarzane jest w łączonej folii, czyli grzanie odbywa się na wskroś. Metodę opracowano do zgrzewania geomembrany PEHD.
PL
Współcześnie przy budowie gazociągów powszechnie wykorzystuje się rury i kształtki z polietylenu [PE-HD]. Muszą więc one odpowiadać normom stawiającym wysokie wymagania pod względem bezpieczeństwa. Na wymagania te składają się długotrwała wytrzymałość na oddziaływanie ciśnienia, odporność na zniszczenie przez transportowane media (korozja) i oddziaływanie biologiczne oraz szczelność. Jednym z najbardziej krytycznych miejsc, gdzie może wystąpić nieszczelność instalacji, są połączenia. Istniejące rozwiązania techniczne połączeń pozwalają spełnić praktycznie wszystkie wymagania zgodnie z funkcją rurociągu. Nie zawsze jednak warunki stawiane przez technologię łączenia mogą być zrealizowana w warunkach polowych. Przy budowie gazociągów stosuje się więc tylko niektóre ze znanych technologii fączenia. Jako podstawowy typ połączeń nierozłącznych wykorzystywane jest zgrzewanie doczołowe i elektrooporowe.
PL
Spawanie ekstruzyjne jest jedną z dwóch znanych metod spawania konstrukcji z tworzyw sztucznych termoplastycznych. Metoda ta pozwala na przeprowadzenie w sposób ciągły i szybki połączenia elementów konstrukcyjnych o tych samych właściwościach. Do spawania używa się materiału dodatkowego w postaci "drutu" lub granulatu o właściwościach takich samych jak materiały podstawowe. Brzegi materiału podstawowego są odpowiednio przygotowywane poprzez ukosowanie, tworząc rowek spawalniczy, który wstępnie podgrzewa się, a następnie wtłacza uplastyczniony materiał dodatkowy za pomocą ekstrudera. Podgrzane powietrze powinno być pozbawione zanieczyszczeń w postaci wilgoci, oleju, tłuszczów, kwasów oraz wszelkiego rodzaju wtrąceń.
PL
Opisano przebieg badań procesu spawania laserem diodowym dużej mocy HPDL złączy zakładkowych liniowych i punktowych płyt z polistyrenu wysokoudarowego grubości 2,0 mm w kolorach białym i czarnym. Określono wpływ parametrów spawania laserowego na jakość złączy oraz ustalono warunki technologiczne spawania.
PL
Metoda zgrzewania rezystancyjnego należy do najszybszych i najbardziej ekonomicznych metod łączenia. Każde usprawnienie procesu zgrzewania, polegające na zmniejszeniu zużycia energii, skróceniu czasu wykonywania połączenia, wydłużeniu czasu bezobsługowej pracy stanowiska zgrzewalniczego, poprawie jakości wykonanego połączenia zgrzewanego przy jednoczesnej dużej liczbie wykonywanych zgrzein, pozwala na uzyskanie bardzo dużych oszczędności.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.