Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 5

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
O rozwoju sektora energii odnawialnej oraz aktualnych trendach na rynku energetycznym z Sebastianem Jabłońskim, prezesem zarządu Respect Energy, rozmawia Dominik Szymański.
PL
Wymykające się przyjętym standardom inwestycje wciąż wzbudzają dużo emocji w branży energetycznej. W kategorii powierzchni i przepustowości prym wiodą przede wszystkim elektrownie fotowoltaiczne, wspierane przez czołowe gospodarki regionalne. Co ciekawe, do grona posiadaczy takich gigantów już wkrótce wstąpi Polska.
PL
Czy lotnictwo może być ekologiczne? Z pewnością tak, ale potrzeba na to chęci, czasu, kapitału i świata bez pandemii (niekoniecznie w tej kolejności). Czy rynek już teraz proponuje konkretne rozwiązania? Na to pytanie z kolei nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Tymczasem tylko w 2018 r. sektor przyczynił się do emisji prawie 900 mln ton dwutlenku węgla. W tamtym okresie cała Polska wygenerowała trzykrotnie mniejszy współczynnik. A to nie jedyny „wkład” lotnictwa w proces ocieplania klimatu. Podróże powietrzne to także emisja tlenków azotu, siarki, sadzy oraz pary wodnej. Ponadto przyczyniają się do tworzenia chmur pierzastych, czyli cirrusów, które – szczególnie nocą – podnoszą temperaturę atmosfery.
PL
Najbliższe miesiące mogą okazać się przełomowe dla całego rynku energii ze źródeł odnawialnych. OZE już wcześniej notowało rekordowe zainteresowanie ze strony zarówno klientów, jak i samych inwestorów. Trend wydaje się nie ustawać, pomimo niepewnych czasów dla innych branż. Czy spółki związane z zieloną energią będą musiały martwić się o przyszłość sektora?
PL
Trochę ponad 16% obecnego wyniku Niemiec i blisko 65% wolumenu Norwegii z roku… 2008. Tak szacunkowo rozkłada się perspektywa 20 GW mocy zainstalowanej źródeł odnawialnych, którą zapowiedział pełnomocnik rządu ds. OZE i wiceminister klimatu, Ireneusz Zyska. Czy cezura trzech lub czterech lat to realny okres na osiągnięcie takich wskaźników? A może powinniśmy mierzyć jeszcze dalej?
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.