Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Powiadomienia systemowe
  • Sesja wygasła!
  • Sesja wygasła!
  • Sesja wygasła!
  • Sesja wygasła!
  • Sesja wygasła!
  • Sesja wygasła!

Znaleziono wyników: 3

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Artykuł omawia rozwój metod analizy ruchu cząsteczek w polu typu Newtona/Kulomba (tzw. Problem Keplera). Składa się z trzech części: Teoria klasyczna, Rozważania symetrii, Modyfikacje i uogólnienia, Cześć pierwsza jest oparta na oryginalnej metodzie opisania ruchu w przestrzeni pędowej. Wyróżnia się ona niezwykłą prostotą, co pozwoliło ująć wiele różnych zagadnień zwykle pomijanych w większości podręczników. Ważne jest również włączenie efektów ralatywistycznych w ramach tego samego aparatu matematycznego. Część druga omawia symetrię problemu Keplera; początkowo na poziomie teorii klasycznej, a później na podstawie ujęć kwadratowych. Końcowym rezultatem jest stwierdzenie faktu, że algebra kwadratowa typu Jacobiego skupia w sobie wszystkie znane wyniki zarówno klasycznej, jak i kwantowej teorii omawianego problemu. W części trzeciej pokrótce opisano możliwe modyfikacje, np. włączenie dodatkowych oddziaływań oraz uogólnienia w rodzaju uwzględnienia krzywizny przestrzeni itp.
PL
W artykule analizowane są w sposób krytyczny niektóre modele wpływu procesów sejsmicznych na stan elektromagnetyczny jonosfery. Wskazane zostały główne wady tych pojęć, przedstawiono nowy model, jak również jego wyniki obserwacyjne.
PL
W artykule proponuje się nowy model nadprzewodnika wysokotemperaturowego (HTSC), w którym uwzględnione jest magnetyczne oddziaływanie prądów, biegnących wzdłuż płaszczyzn kryształowych. Wszystkie znane dla HTSC właściwości znajdują w tym modelu odpowiednie tłumaczenie, łącznie z D-anizotropią przerwy energetycznej.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.