Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 9

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego TRANSEXPO, organizowane przez Targi Kielce S.A., to największa tego typu impreza w Polsce i w Europie Centralnej. Ich współorganizatorem jest Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej. Dwunasta edycja TRANSEXPO odbędzie się w stolicy województwa świętokrzyskiego w dniach 8-10 października. Honorowy patronat nad wystawą objęli Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Wojewoda Świętokrzyski oraz Prezydent Miasta Kielce. Wśród patronów medialnych znalazła się po raz kolejny redakcja czasopisma "Autobusy - Technika, Eksploatacja, Systemy Transportowe".
3
Content available remote Dziesięć lat londyńskiej karty Oyster
PL
Transport for London (TfL) świętował dziesiątą rocznicę wprowadzenia znanej inteligentnej karty transportowej Oyster. Dzięki niej poruszanie się komunikacją publiczną stało się o wiele szybsze i łatwiejsze. Ponadto rejestruje ona wiele danych dotyczących podróży, niezbędnych dla efektywnego planowania transportu. TfL stopniowo ulepszał system, a następnie usługi, czyli płatności zbliżeniowe, są obecnie wdrażane w Londynie.
PL
Celem europejskiej polityki transportowej jest rozwój wysokiej jakości publicznego transportu miejskiego. Osiąganiu celów europejskiej polityki transportowej sprzyja realizowany od 2008 r. projekt Europejski Autobusowy System Przyszłości. W artykule przedstawiono założenia tego projektu i jego przewidywane rezultaty.
PL
W artykule przedstawiono przykłady systemów klimatyzacji na podstawie rozwiązań firmy Eberspaecher. Firma ta ma w swojej ofercie zarówno kompletne instalacje klimatyzacyjne, jak również ich elementy. Systemy klimatyzacji dostosowuje się do rodzaju i wielkości pojazdu. W tej sytuacji producenci instalacji powinni oferować zarówno rozwiązania specjalistyczne, jak i uniwersalne komponenty.
PL
Ważnym kierunkiem działań zmierzających do zwiększenia stopnia wykorzystania technologii wodorowych w napędzie autobusów jest projekt CHIC (ang. Clean Hydrogen in European Cities – czysty wodór w miastach europejskich). Sprzyja on pełnej komercjalizacji i wprowadzaniu na rynek autobusów FCH (Fuel Cell Hydrogen), czyli napędzanych wodorowymi ogniwami paliwowymi. Obejmuje on wykorzystanie 26 autobusów wodorowych w codziennej eksploatacji na regularnych liniach w pięciu dużych, europejskich miastach.
PL
Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Ostrowcu Świętokrzyskim Spółka Akcyjna jest największym przewoźnikiem w publicznym transporcie drogowym w regionie świętokrzyskim. Podstawą działań podejmowanych przez Zarząd i pracowników PKS w Ostrowcu Świętokrzyskim jest koncepcja społecznej odpowiedzialności biznesu. W konsekwencji burmistrzowie i wójtowie 15 gmin postanowili powołać związek międzygminny. Sygnatariusze listu intencyjnego wyrazili wolę prowadzenia wspólnej polityki transportowej na obszarze działania gmin wchodzących w skład planowanego Związku.
PL
Dostęp do informacji jest jednym z najistotniejszych czynników determinujących postrzeganie jakości usług przewozowych. Dostrzegając znaczenie tego czynnika, firmy transportowe w Polsce wdrażają nowoczesne systemy informacji pasażerskiej. Przedmiotem prezentacji w niniejszym artykule jest system dynamicznej informacji pasażerskiej TRAVELLER firmy Seasam.
PL
W artykule Pomoc państwa dla przedsiębiorstw kolejowych [1] przedstawiono uwarunkowania pomocy publicznej dla sektora kolejowego, wynikające z projektu dokumentu przygotowanego przez Dyrekcję Generalną ds. Energii i Transportu [2]. W artykule tym podjęto także próbę oceny wpływu prezentowanych zasad pomocy na funkcjonowanie rynku przewozów kolejowych w Unii Europejskiej. W przywoływanym artykule zawarto zastrze.żenie, że analiza odnosi się do projektu dokumentu, stwierdzając jednocześnie, że po zakończeniu konsultacji wiele z proponowanych rozwiązań stać się może obowią.zującymi. Ostateczną wersję dokumentu opublikowano w lipcu 2008 r [3]. Wersja ta, jak przewidywano, w nie.wielkim stopniu różni się od prezentowanego dokumentu roboczego.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.