Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 2

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote Wojsko w Konstytucji : prawa i wolności żołnierzy
PL
Poznanie i zrozumienie zapisu konstytucji ma istotny wpływ na podejmowanie decyzji, którym zawsze powinno towarzyszyć przeświadczenie, że najważniejszy jest człowiek, bez względu na jego płeć, rasę, pochodzenie, status społeczny, wyznanie. Jest to szczególnie istotne w wojsku z uwagi na to, że każdemu przełożonemu (dowódcy) powierzono kierowanie zespołem ludzi, których prawa zostały zapisane w konstytucji. Przedmiotem rozważań autora artykułu są konstytucyjne wolności i prawa żołnierzy Wojska Polskiego. Artykuł oparty został na unormowaniach prawnych zawartych w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. i na obowiązującym ustawodawstwie dotyczącym służby wojskowej.
2
Content available remote Konstytucyjne środki ochrony wolności oraz praw człowieka i obywatela
PL
Od wejścia w życie Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka w 1948 r., Europejskiej Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności w 1950 oraz Międzynarodowych Paktów Praw Człowieka w 1966 r. istnieje międzynarodowy wzorzec praw i wolności. Prawa te służą ochronie interesów jednostki. Te, które są związane z obywatelstwem danego państwa, przysługują wyłącznie jego obywatelom (np. prawo dostępu do służby publicznej). Poza tym prawa jednostki przysługują każdej osobie niezależnie od posiadanego przez nią obywatelstwa.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.