Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 7

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Współczesne kotły tworzą wraz z kominem jeden układ energetyczny, którego elementy muszą współpracować dla osiągnięcia założonych celów energetycznych i ekologicznych. W przypadku wymiany kotła z tradycyjnego na kocioł 5 klasy dotychczas eksploatowany komin może się okazać dla nowego urządzenia nieprzydatny.
PL
Jednym z najważniejszych zagadnień przy projektowaniu budynków mieszkalnych jest właściwe zaprojektowanie systemów kominowych i wentylacyjnych. Wynika to m.in. z przepisów prawnych obowiązujących w Polsce, które kwalifikują kominy jako elementy budynku lub budowli podlegające szczególnemu nadzorowi. Artykuł przedstawia kryteria doboru systemu kominowego, a ponadto opisuje sposoby zabudowy kominów i wyjaśnia aspekty związane z prawidłowym montażem systemów metalowych.
PL
Dobierając komin, nie należy sugerować się wyłącznie jego wymiarami geometrycznymi, ale przede wszystkim dostosować go do typu i rodzaju urządzenia grzewczego, a więc i spalanego w nim paliwa. Zróżnicowanie konstrukcji i wymagań dotyczących odprowadzania spalin nie ominęło również grupy urządzeń grzewczych zwanych popularnie kominkami. W artykule ważne informacje dotyczące właściwego doboru komina pod kątem dostosować go do typu i rodzaju urządzenia grzewczego i spalanego w nim paliwa.
PL
Artykuł omawia wybrane funkcje, jakie powinien spełniać w eksploatacji komin: odporność na działanie produktów spalania w zależności od konstrukcji oraz trwałość - w tym także jego elementów podłączeniowych. Zwrócono w nim również uwagę na wymogi eksploatacyjne kominów.
PL
Rola kominów i instalacji spalinowych jest często niedoceniana. Niedoceniany jest ich wpływ na prawidłowe działanie urządzeń grzewczych, a co najistotniejsze, na bezpieczeństwo użytkowników. Źle zaprojektowane, wykonane z niewłaściwych materiałów i funkcjonujące bez remontów kominy są przyczyną tragedii. Corocznie wielu użytkowników ulega zatruciu tlenkiem węgla, a straty ponoszone w wyniku pożarów budynków i zabudowań szacowane są w dziesiątkach milionów złotych. Nagminne jest użytkowanie kominów bez odbiorów kominiarskich i lekceważenie obowiązku okresowych przeglądów, a także czyszczenia tych instalacji lub samowolne dokonywane zmian. Nowe, unijne zasady certyfikacji wyrobów kominowych dają szansę na poprawę stanu bezpieczeństwa.
7
Content available remote Rodzaje i zasady doboru kominów
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.