Na rozwój przedsiębiorstw mają wpływ m.in. innowacyjne rozwiązania stosowane w związku ze zmianami technicznymi, socjalnymi i gospodarczymi. Samo pojęcie innowacji jest różnorodnie rozumiane. Według klasycznej definicji używanej w Polsce, innowacja oznacza „tworzenie czegoś nowego”. Niemcy natomiast rozszerzyli definicję o „odnawianie”, co pozwala na szersze zastosowanie tego znaczenia przy wsparciu przedsiębiorczości. Na każdy okres budżetowy Komisja Unii Europejskiej (KE) przygotowuje środki przeznaczone na wsparcie przedsiębiorczości mające na celu wprowadzanie rozwiązań innowacyjnych. Szczególnie nowy okres budżetowy na lata 2014-2020 wskazuje na innowację i transfer nowych technologii jako jeden z priorytetowych celów.
Znowelizowana Ustawa z 7 grudnia 2012 r. o podatku od towarów i usług1 weszła w życie 1 stycznia br. W wielokrotnie nowelizowanej ustawie w wersji obowiązującej od 1 stycznia br. wyeliminowano przepisy niezgodne z dyrektywą 112/2006/WE2 oraz implementowano przepisy dyrektyw 2008/8/WE3 i 2010/45/WE4. Zmiana przepisów dotyczy m.in. momentu powstania obowiązku podatkowego w dodanym art. 19a w zakresie podatku VAT. Dotychczasowe przepisy art. 19 ustawy stracą swoją obowiązującą moc.
Wraz z wejściem w życie nowelizacji Ustawy z 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, nałożono na gminy dodatkowe obowiązki, wskazujące odpowiedzialność samorządów za odpady na swoim terenie.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.