Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 36

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
PL
Obowiązująca od sierpnia br. dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady 2012/19/UE z dnia 4 lipca 2012 r. w sprawie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego wprowadziła wiele zmian do przepisów europejskich ustanowionych z mocy poprzedniej dyrektywy z 2002 r. Choć zmiany te będą odczuwalne w spo-sób bezpośredni przez przedsiębiorców dopiero po ustanowieniu odpowiednich rozwiązań na gruncie prawa krajowego (co najmniej rok 2014), niemniej jednak zapoznanie się z nimi powinno zarysować kierunki i skalę obciążeń przewidywanych dla przedsiębiorców.
PL
Od dnia 4 lipca 2007 r., w zakresie wykorzystywania czynników chłodniczych należących do grupy gazów cieplarnianych, będą miały zastosowanie przepisy rozporządzenia 842/2006/WE Parlamentu Europejskiego i Rady-z dnia 17 maja 2006 r. w sprawie niektórych fluorowanych gazów cieplarnianych (Dz. U. L 161 z 14. 06. 2006, str. 1-11). Mimo, że do czasu pisania niniejszego artykułu nie powstały uzupełniające przepisy krajowe w tym względzie, to cytowany akt prawny stanie się częścią porządku prawnego obowiązującego w Polsce, bez potrzeby przenoszenia jego przepisów do ustaw czy rozporządzeń. Innymi słowy rozporządzenie będzie wiązać jego adresatów w całości i będzie bezpośrednio stosowane w naszym kraju jak i w pozostałych państwach członkowskich Unii Europejskiej.
PL
W poprzednim artykule (numer 6/2007 "Chłodnictwa") poświęconym przepisom rozporządzenia 842/2006/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 1 7 maja 2006 r. w sprawie niektórych fluorowanych gazów cieplarnianych (Dz.U. L 161 z 14. 06. 2006, str. 1-11) podjęta zostało próba wyjaśnienia, kto może być operatorem urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych. Przypominając, że operatorem w myśl definicji może być osoba fizyczna oraz osoba prawna, czyli w dużym skrócie zarówno serwisant jak i firma serwisowa, konieczne jest zatem przybliżenie obowiązków ciążących na tym podmiocie.
PL
Od dnia 14 czerwca 2006 r. rozpoczął się kolejny etap w kształtowaniu kierunków rozwoju sektora chłodniczego i klimatyzacyjnego. W tym dniu zostało bowiem opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej rozporządzenie (WE) nr 842/2006 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 17 maja 2006 r. w sprawie niektórych flu-orowanych gazów cieplarnianych (Dz. U. L 161 z 14.06.2006, str. 1). Zważywszy, że zgodnie z art. 15 tegoż aktu zawarte w nim przepisy będą bezpośrednio stosowane w państwach Unii Europejskiej od dnia 4 lipca 2007, a przepisy określające zakazy wprowadzania do obrotu weszły w życie już 4 lipca 2006 r., w celu przybliżenia zakresu nadchodzących zmian został przedstawiony poniżej tekst aktu.
PL
W poprzednim artykule poświęconym interpretacji przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (Dz.U. Nr 180, poz. 1495) zostały zadane poniższe pytania, na które przedsiębiorca powinien odpowiedzieć we własnym zakresie, aby stwierdzić, czy podlega przepisom tej ustawy, a jeśli podlega, to w jakim zakresie. 1. Czy wyrób jest sprzętem elektrycznym lub elektronicznym w rozumieniu ustawy? 2. Jeżeli rozważany wyrób jest sprzętem elektrycznym lub elektronicznym, to jak sklasyfikować dany wyrób? 3. Czy wyrób jest przeznaczony dla gospodarstwa domowego? 4. Kto jest wprowadzającym wyrób na rynek?
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.