Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 34

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
PL
W procesie projektowania krajobrazu w XXI w. ważne stało się twórcze podejście do kształtowania warstwy przyrodniczej, nadawanie jej nowych znaczeń i łączenie z aspektami kulturowymi. Projektując powinniśmy brać pod uwagę wyodrębnione elementy struktury przyrodniczej krajobrazu, takie jak położenie, rodzaje gruntów, podziemne i otwarte wody, siedliska naturalne, a także istniejącą szatę roślinną, klimat oraz procesy przyrodnicze.
PL
Rosa Grena Kliass jest brazylijską architektką krajobrazu o polskich korzeniach. Uważana jest za jedną z najważniejszych postaci w historii współczesnego brazylijskiego projektowania krajobrazu.
PL
Deforestacja, erozja gleby, zanik różnorodności biologicznej, przyspieszone wymieranie gatunków czy nieformalne osady ludności w squatach z brakiem dostępu do wody pitnej to presje, z jakimi mierzy się dzisiejszy krajobraz kontynentalnej Afryki.
PL
Procesy przekształcania przeszkód infrastrukturalnych miast w szanse na przywracanie zdewastowanych przestrzeni publicznych do życia to cechy charakterystyczne projektów george'a hargreavesa. Ten architekt krajobrazu koncentruje sie na odtwarzaniu na dużą skalę skomplikowanych systemów środowiskowych i wprowadzeniu pejzażu miejskiego w ruch
PL
Twórca szkoły geometrycznego ogrodu francuskiego, architekt krajobrazu Andre Le Notre, który zaprojektował założenia w Wersalu i Vaux-le-Vicomte, w XXI w. został przyćmiony twórczością artysty, dla kórego złota zasadą projektowania było poczucie proporcji, rytmu i powtórzenie z pominieciem narzuconej symetrii. To Jacques Wirtz.
PL
Architektura krajobrazu zmienia się, podażając za nowym obliczem iast XXI w. walczą one o dotrzyamanie kroku zmianom, skutkującym koniecznością wprowadzenia odmiennnego sposobu gospodarowania wodami, rozwiązywania problemów komunikacyjnych czy dostosowywania planów do wzrostu liczby ludności.
PL
Douglas Macy od 1976 r. znany jest jako lider i mentor pokolenia projektantów krajobrazu amerykańskiego, wyznających zasady stylu Pacific Northwest.
PL
Dla Johna Brookesa, brytyjskiego architekta krajobrazu, ogród to jedno z niewielu dzieł sztuki, które zmieniają się wraz z upływem czasu. Projektant w swojej twórczości inspirował się malarstwem, głównie kierunkiem abstrakcji geometrycznej reprezentowanym przez takich malarzy, jak Piet Mondrian czy Ben Nicholson.
PL
Richard Haag, amerykański architekt krajobrazu przełomu XX i XXI wieku, wpływał w swojej pracy na zmianę wizerunku terenów poprzez tworzenie koncepcji, których fundamenty opierały się na zagadnieniach związanych z ekologią. Do dziś 50-letnia twórczość architekta znana jest z projektów zarówno publicznych, jak i mieszkalnych, które ukształtowały północno-zachodni krajobraz Ameryki Północnej.
PL
Największe miasto Ameryki Południowej, São Paulo, stało się ostoją dla najbardziej innowacyjnych projektów krajobrazu sporządzanych w Brazylii i na świecie. Daleko od tworzenia w cieniu przodującej postaci projektowania brazylijskiego krajobrazu Roberto Burle Marxa (1909–1994), nowi projektanci z São Paulo zaakceptowali niezwykłość nowoczesnych przestrzeni twórcy stylu modernistycznego i ruszyli dalej, by odnaleźć własne idee projektowe, zgodne z duchem czasu.
PL
Artystkę krajobrazu, bo takie miano przyznano Moller, cechuje silnie intuicyjne podejście do projektowania, co w 2008 r. docenił angielski magazyn „Garden”, uznając ją za jednego z najważniejszych projektantów krajobrazu współczesnych czasów. Dzieła tworzone przez Teresę Moller wyróżniają się prostotą, uznawaną przez artystkę za kluczowy aspekt projektów łączących naturę z architekturą, będącą jednocześnie pretekstem do interakcji między ludźmi a otoczeniem.
PL
Wyspa Sri Lanka, nazwana łzą z policzka Indii, dawna kolonia portugalska, niderlandzka i brytyjska, jest miejscem barwnych miast oraz bogatej kultury, emanującym aurą naturalnej rajskiej dżungli. To tam urodził się Geoffrey Bawa.
PL
Międzynarodowy sukces projektowy nie zawsze jest równoznaczny z podążaniem ścieżką nowych, uniwersalnych trendów. Architekt krajobrazu, prowokator dyskusji o przyszłości projektowania oraz twórca balijskich założeń designu, określanych jako „Design Bali Modern”, Made Wijaya, przeciwstawiał się rozpowszechnianiu jednolitego, międzynarodowego stylu w architekturze krajobrazu.
PL
Nieusystematyzowane jeszcze obiekty architektury krajobrazu, takie jak instalacje i rzeźby przestrzenne, tymczasowe aranżacje czy tarasy widokowe, usytuowane w miejscach na pozór niedostępnych, przyciągają ludzi, potwierdzając potrzebę interakcji z przyrodą i właściwy kierunek zarządzania przestrzenią, który obrała Katrin Aste.
PL
Język architektury krajobrazu XXI w. powinien być realistycznym odbiciem sposobów utrzymania powiązań między człowiekiem a naturą. Według Rainera Schmidta, celem projektowania jest znalezienie rozwiązań będących odpowiedzią na problemy naszych czasów.
PL
Hugh Ryan określa siebie jako postmodernistycznego projektanta krajobrazu, zainspirowanego stylem art déco. Jego projekty wychodzą poza schematy, a stworzone ogrody doskonale wpisują się w nadmorskie krajobrazy
PL
Myśli, dojrzewające w głowie projektanta mają odzwierciedlenie w koncepcjach obiektów architektury krajobrazu, niosących nowe wartości.
PL
Otulona górskimi pasmami Alp Szwajcaria, kraj o głębokim szacunku do porządku, przywodzi na myśl styl nowoczesnego życia, silnie zespolonego z naturą. Twórczość architekta krajobrazu Enza Enei wpisuje się w tę filozofię.
PL
Diana Balmori, entuzjastka ekologii i projektant miejskich krajobrazów od Nowego Jorku przez Bilbao po Seul, stosowała w swej codziennej pracy autorskie rozwiązania, które są odzwierciedleniem precyzji kształtowania przez nią niepowtarzalnego, miejskiego designu.
PL
Pasja kształtowania przestrzeni jednoczy trzy źródła życiowych doznań: przyrodę, architekturę oraz drugiego człowieka. Uderzająca w odbiorcę rozmaitość elementów wzornictwa w ogrodach architekta krajobrazu Luca Engelharda to oda do jego artystycznych doświadczeń, przekładających się na nietypowe wizje projektowe.
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.