Ograniczanie wyników
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 3

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Kolejny raz w Komisji Europejskiej podejmowany jest temat ograniczenia emisji CO2 powstającej w wyniku eksploatacji czynników chłodzących i ponownie – z widocznym akcentem na przyspieszenie. Chodzi głównie o gazy fluorowane, czyli tzw. f-gazy. W skrócie można o nich powiedzieć, że są to substancje chemiczne wytworzone przez człowieka, które – po uwolnieniu do otoczenia – powodują przede wszystkim powiększanie się dziury ozonowej. Są także niebezpieczne dla ludzi i zwierząt, a w przypadku dużego wycieku mogą prowadzić do skażenia środowiska. Trudno więc kwestionować ich szkodliwość. Jednak planowanie nowych zakazów w nowelizacji rozporządzenia w sprawie f-gazów wywołało burzliwą dyskusję w branży instalacyjno-grzewczej. Generalnie chodzi o to, aby realizując ogólne cele strategiczne, nie działać jak w znanym przysłowiu: czyli nie wylać dziecka z kąpielą.
PL
Obsługa tzw. zamówień obiektowych na urządzenia grzewcze zawsze budzi duże emocje w gronie instalatorów. Warto zatem przyjrzeć się temu zagadnieniu i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy jest sens za wszelką cenę walczyć o pozyskanie takiego zlecenia. A jeśli już się go podejmujemy, to na co powinniśmy być przygotowani i w jakich uwarunkowaniach formalno-prawnych będziemy działać.
PL
Od kilku lat mamy boom w sprzedaży gazowych kotłów kondensacyjnych, który jest napędzany głównie rynkiem wymian w ramach walki z zanieczyszczeniem powietrza. Dwucyfrowe wzrosty sprzedaży tych urządzeń, odnotowywane na polskim rynku od trzech lat, to przede wszystkim efekt różnych programów wsparcia - zarówno lokalnych, często powiązanych z funduszami unijnymi i RPO, jak i kreowanych przez administrację centralną, np. program „Czyste Powietrze" czy tzw. ulga termomodernizacyjna. Oczywiste jest więc, że producenci kotłów prześcigają się w promocjach i udogodnieniach sprzedażowych. Tym niemniej rola instalatora, który staje do bezpośrednich rozmów z klientem i musi się zmierzyć z modernizacją w najróżniejszych warunkach - jest nie do przecenienia.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.