Ograniczanie wyników
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 7

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Niniejszy artykuł ma na celu przybliżenie wymagań z zakresu ochrony przeciwpożarowej, jakie powinny zostać spełnione przy tworzeniu żłobków i klubów dziecięcych, w świetle znowelizowanego Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie wymagań lokalowych i sanitarnych.
PL
W artykule zostanie przybliżona procedura przeprowadzenia oceny zagrożenia wybuchem w odniesieniu do pyłów palnych, na przykładzie pyłu drzewnego.
PL
Niniejszy artykuł ma na celu przedstawić podstawowe zasady klasyfikacji stref zagrożenia wybuchem dla palnych gazów, par cieczy oraz pyłów. Zapraszamy do lektury.
PL
W artykule przywołane zostaną podstawowe wymagania z zakresu bezpieczeństwa pożarowego, które odnoszą się do magazynowania materiałów niebezpiecznych pożarowo w budynkach produkcyjnych i magazynowych. Zapraszam do lektury!
PL
Niniejszy artykuł ma na celu przybliżyć wymagania z zakresu ochrony przeciwpożarowej, jakie powinny zostać spełnione przy tworzeniu żłobków, klubów dziecięcych oraz punktów wychowania przedszkolnego i zespołów wychowania przedszkolnego. Wymagania te są określone przez Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie wymagań lokalowych i sanitarnych, jakie musi spełnić lokal, w którym ma być prowadzony żłobek lub klub dziecięcy oraz Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie rodzajów innych form wychowania przedszkolnego, warunków tworzenia i organizowania tych form oraz sposobu ich działania.
PL
Pierwsza część oceny zagrożenia wybuchem została opublikowana w numerze 9/2015 „Promotora BHP”. W niniejszym artykule zapraszamy Państwa do kontynuacji omawianego tematu. Dokonanie oceny zagrożenia wybuchem jest podstawą do określenia wymagań w zakresie bezpieczeństwa pożarowego i wybuchowego, w tym wymagań techniczno-budowlanych, odnoszących się do pomieszczenia, jak również całego budynku (strefy pożarowej). „To, czy pomieszczenie zostanie zakwalifi kowane jako zagrożone wybuchem, ma dla wymogów bezpieczeństwa niebagatelne znaczenie”.
PL
Przepisy nakładają na inwestora, projektanta lub użytkownika decydującego o procesie technologicznym wykonanie oceny zagrożenia wybuchem. Oceny tej dokonuje się w obiekcie i na terenie przyległym, gdzie są prowadzone procesy technologiczne z użyciem materiałów mogących wytworzyć mieszaniny wybuchowe lub gdzie materiały takie są magazynowane. Niniejszy artykuł ma na celu przedstawić sposób przeprowadzania oceny zagrożenia wybuchem – w świetle obowiązujących aktów prawnych. W artykule przedstawiono również konsekwencje, jakie powoduje sklasyfi kowanie pomieszczenia jako pomieszczenie zagrożone wybuchem.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.