Ograniczanie wyników
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 6

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Zanieczyszczenia nawierzchni ulicznej i chodników są źródłem pylenia i zanieczyszczenia powietrza. Oprócz tego zawierają mikroorganizmy chorobotwórcze, łatwo unoszone z cząsteczkami pyłu. Stanowi to zagrożenie dla zdrowia ludzkiego (również alergie) i stąd usuwanie zanieczyszczeń z ulic i chodników ma wpływ na stan sanitarno-higieniczny przestrzeni miejskiej.
PL
W okresie jesiennym na terenach zadrzewionych opadające liście znacznie utrudniają wykonywanie prac porządkowych. Największe nasilenie opadu liści przypada w Polsce od 15 września do 15 listopada. Duża objętość liści w odniesieniu do całorocznej ilości zanieczyszczeń sprawia, że w tym okresie zaleca się zorganizowanie odbioru opadłych liści od właścicieli nieruchomości oraz podmiotów zajmujących się oczyszczaniem w miejscach o dużej ilości drzew liściastych.
PL
Utrzymanie czystości i porządku nie zostało jeszcze zdefiniowane w krajowych przepisach prawnych. Nie zostały także określone standardy utrzymania czystości na terenie miasta i gminy. Według słownika języka polskiego "czysty" to "niezabrudzony, wolny od zanieczyszczeń", natomiast "porządek" to "regularny układ, rozkład, rozstawienie, plan czegoś; należyty ład, stan czegoś; czystość, schludność".
PL
Przepisy prawne regulujące prawa i obowiązki, a także zakres prac został opisany w artykule "Prawo związane z utrzymaniem czystości i porządku na jezdniach i chodnikach". Obecnie obowiązująca ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminie posiada pewne braki w zakresie rozdziału obowiązków między strony na które został nałożony obowiązek w zakresie utrzymania porządku na swoim terenie. Dlatego niezbędna jest określenie rozwiązań techniczno-organizacyjnych, które pozwolą na uniknięcie problemów praktycznych wynikających z tych przepisów.
PL
Utrzymanie czystości i porządku na terenie miasta i gminy w porze zimowej różni się zakresem prac i złożonością przedsięwzięć w stosunku do pory letniej. W Polsce okres zimowy (okres formowania i występowania pokrywy śnieżnej na przeważającej części kraju) w Polsce przypada od 15 listopada do 31 marca, czyli wynosi 136 dni (z różnymi wahaniami). Pozostały czas dla potrzeb utrzymania czystości i porządku należy traktować jako porę letnią.
PL
Przystąpienie Polski do Unii Europejskiej spowodowało zwiększenie ruchu turystycznego. Napływ turystów sprawia, że sprawy czystości i porządku w naszych miastach i gminach powinny nabrać należnego im znaczenia. Organizowanie okresowych akcji porządkowych nie zastąpi stałego działania odpowiedzialnych osób i służb dla zapewnienia czystości i porządku w naszym kraju.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.