Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Powiadomienia systemowe
  • Sesja wygasła!
  • Sesja wygasła!
  • Sesja wygasła!
  • Sesja wygasła!
  • Sesja wygasła!
  • Sesja wygasła!
  • Sesja wygasła!
  • Sesja wygasła!
  • Sesja wygasła!

Znaleziono wyników: 11

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Industrializacja w drugiej połowie XIX wieku spowodowała bardzo szybki rozwój miast i wzrost liczby ich mieszkańców. Dlatego w całej Europie wszystkie większe miasta posiadają śródmieścia z okresu XIX wieku lub przełomu XIX i XX wieku. Istnieje więc problem co robić ze starą tkanką miejską, która utraciła na wartości. Dotyczy to przede wszystkim funkcjonalności mieszkań oraz termoizolacyjności przegród, tj. murów zewnętrznych, okien, drzwi. Problem ten prezentujemy na przykładzie śródmieścia Frankfurtu nad Menem w Niemczech.
PL
W trakcie projektowania modenizacji oraz termomodernizacji budynku mieszkalnego uwzględnić należy szereg czynników techniczno-ekonomicznych, które na wybranym przykładzie zostaną omówione w niniejszym artykule. Przedstawienie wszystkich czynników da pełen obraz osiągniętych rezultatów. Ze względu na dużą liczbę badanych parametrów projektowanie jest bardzo pracochłonne, dlatego w praktyce stosuje się od 2 do 4 z 14 przedstawionych czynników.
3
Content available remote Modernizacja XIX-wiecznej zabudowy miejskiej
EN
An analysis of the issue of revitalisation of European large city centers was presented. The extent of the renovation and modernization of downtown Frankfurt (Bockenheim) was described. An occurrence of the difficulties in other cities was then related to downtown Czestochowa.
PL
Wilgoć jest jednym z najistotniejszych czynników, które przyczyniają się do niszczenia starych budynków. Pochodzi ona z opadów atmosferycznych, jest podciągana z gruntu, gdy budynek nie ma izolacji, powstaje w murach na skutek ich przemarzania, wytwarzana jest w pomieszczeniach takich jak kuchnie i lazienki, a także pojawia się w wyniku uszkodzeń pokrycia dachów. Wilgoć w murach powoduje oslabienie ich wytrzymałości, odpadanie tynków wraz z kawałkami murów, a także zagrzybienie ścian w pomieszczeniach. Największe uszkodzenia wilgoć wywołuje w elementach budynku wykonanych z drewna, takich jak stropy o konstrukcji drewnianej, podłogi, okna.
10
Content available remote Naprawa i wzmacnianie stropów drewnianych
EN
The method of repair and reinforcement of aged wooden floor structures is presented. If the wooden floor remains in approximately good technical conditions the repair concentrates on beam edges of the wooden structure supported on western and northern walls. Reinforcement of the floor is achieved by pouring reinforced concrete slab integrated with the wooden beam structure.
PL
Przedstawiono koncepcję modernizacji i termomodernizacji starego budynku jednorodzinnego. Modernizacja miała dwa cele: powiększenie powierzchni mieszkalnej oraz poprawę wyglądu architektonicznego. Kolejnym celem była termomodernizacja całego budynku. Podano techniczno-ekonomiczne uzasadnienie korzyści płynących z przeprowadzonych w ten sposób prac unowocześnienia starego budynku.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.