Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 53

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
PL
Budownictwo mieszkaniowe determinuje zrównoważony rozwój miast i gmin ze względu na współwystępowanie istotnych dla środowiska kwestii: rozwoju infrastruktury, szacunku dla społeczności i wspólnot lokalnych oraz dziedzictwa kulturowego, przy jednoczesnym uwzględnianiu rachunku ekonomicznego.
PL
Sejm RP 5 lipca br. uchwalił ustawę o pomocy państwa w ponoszeniu wydatków mieszkaniowych w pierwszych latach najmu mieszkania. Ustawa określa zasady stosowania dopłat pokrywających część czynszu.
PL
Ponad 110 gmin podpisało listy intencyjne z BGK Nieruchomości lub z Krajowym Zasobem Nieruchomości, potwierdzające wolę przystąpienia do programu Mieszkanie Plus. Samo podpisanie listu intencyjnego nie gwarantuje realizacji inwestycji, jednak jest to pierwszy etap, którego w programie pominąć się nie da.
PL
Kooperatywa mieszkaniowa to grupa osób współdziałających w celu nabycia nieruchomości i wybudowania na niej osiedla złożonego z budynków wielorodzinnych lub jednorodzinnych, którymi następnie wspólnie zarządzają.
PL
Według GUS, w 2017 r. w technologii wielkopłytowej i wielkoblokowej wybudowano w całym kraju zaledwie dwa budynki ze 188 mieszkaniami. Czy tzw. wielka płyta może jeszcze powrócić?
PL
W 2018 r. weszło w życie kilka ważnych regulacji w realizacji inwestycji mieszkaniowych. Przyjęto specustawę mieszkaniową i ustawę o dopłatach do czynszów. Zmiany nastąpiły też na rynku nieruchomości na wynajem.
PL
Zmienią się zasady dotyczące wsparcia mieszkaniowego dla osób o niskich i przeciętnych dochodach. Gminy – zobligowane do wdrażania zasad zrównoważonego rozwoju – będą mogły teraz uczestniczyć w kosztach tworzenia lokali mieszkalnych na wynajem przez innego inwestora.
PL
Ustawa o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych oraz inwestycji towarzyszących została uchwalona 5 lipca br. Określa ona zasady oraz procedury przygotowania i realizacji inwestycji mieszkaniowych i towarzyszących, a także standardy ich lokalizacji i realizacji.
PL
Powiązanie terminu przekazywania środków budżetowych - wykorzystując formę rezerwy celowej - z deklarowanymi przez inwestorów terminami wypłaty finansowego wsparcia to tylko jedna z szeregu wprowadzonych zmian, które dotyczą zasad wsparcia samorządów w tworzeniu zasobu mieszkań na wynajem.
PL
Ustawą o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych oraz inwestycji towarzyszących z 5 lipca 2018 r. (DzU poz. 1496), zwaną „specustawą mieszkaniową”, wprowadzono istotne zmiany w innych przepisach obowiązujących, mające na celu poprawę dostępności mieszkań wskazanych treścią tej ustawy.
PL
Według wstępnych danych, w 2017 r. oddano do użytku łącznie 178 258 mieszkań, tj. o 9,1% więcej w porównaniu z 2016 r., w którym także odnotowano wzrost o 10,6% w stosunku do 2015 r. Dynamika ta nie dotyczy budownictwa komunalnego, w którym oddano do użytku 1760 mieszkań (w 2016 r. –1746).
PL
Dzięki zachowaniu równowagi pomiędzy trzema aspektami zrównoważonego rozwoju: gospodarczym, społecznym i środowiskowym mieszkańcy powinni uzyskać wpływ na kształt miast i harmonijny rozwój społeczności lokalnych.
PL
Choć w Polsce eksmisja "na bruk", czyli bez prawa do lokalu socjalnego lub tymczasowego, jest niedopuszczalna, to nowelizacja ustawy o ochronie praw lokatorów idzie właśnie w tym kierunku.
PL
W ramach realizacji Funduszu Termomodernizacji i Remontów - wg stanu na 30 września br. - wypłacono w tym roku 1760 premii na kwotę 103,3 mln zł.
PL
Rząd pracuje nad projektem nowelizacji Ustawy z 26 października 1995 r. o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego (DzU z 2017 r. poz. 79).
PL
Analizując budownictwo mieszkań komunalnych w 2016 r. na tle rynku mieszkaniowego w kraju, można stwierdzić, że oddano do użytkowania więcej mieszkań niż przed rokiem. Wzrosła też liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym, a także liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto.
PL
Najskuteczniejsze działania oddłużeniowe w zakresie odpracowania zaległości czynszowych prowadzi Wrocław. Jak inne miasta radzą sobie z tym problemem?
PL
W 2015 r. udział zadłużonych mieszkań we wszystkich zasobach mieszkaniowych w Polsce wynosił 11,11%, to jest o prawie 4% mniej niż w 2005 r., kiedy zadłużonych było prawie 15% mieszkań. Udział zadłużonych mieszkań w zasobach gminnych jest jednak znacznie wyższy i dochodzi do 38%. Jak przeciwdziałać temu zjawisku?
PL
Bazujące na środkach budżetowych instrumenty bezpośrednie mające na celu rozwój mieszkalnictwa były dotychczas ukierunkowane głównie na rozwój budownictwa wlasnościowego. Wsparcie rynku mieszkań na wynajem było symboliczne.
PL
Według aktualnych informacji, podanych przez instytucję zarządzającą programem, czyli Bank Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości, do 10 marca 2017 r. do programu Mieszkanie Plus przystąpiło już ponad 70 gmin.
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.