Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 17

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote Przyklejanie okładzin ceramicznych na trudnych podłożach
PL
W artykule omówiono sposoby postępowania z trudnymi podłożami, na których mają być przyklejane okładziny ceramiczne. Scharakteryzowano również kleje przeznaczone do takich zastosowań.
EN
The article discusses procedures to follow in the case of difficult substrates, to which ceramic tile cladding is to be glued. It also describes the adhesives intended for such applications.
PL
Na przełomie IX i XX wieku naturalne czynniki chłodnicze były powszechnie stosowane w dużych układach chłodniczych głównie w przemyśle spożywczym przy produkcji napoi. W przemyśle wymagającym niskiej temperatury szczególne zastosowanie miał amoniak i dwutlenek wegla.
3
Content available remote Parametry klejów do płytek
PL
Oferta każdej dużej firmy produkującej kleje do płytek składa się z co najmniej kilkunastu różnych produktów tego typu. Różnorodność ta zamiast ułatwić wybór, często czyni go trudniejszym.
4
Content available remote Wykonywanie okładziny ceramicznej
PL
Marny glazurnik potrafi spartaczyć robotę, używając najlepszej zaprawy, dobry rzemieślnik zrobi cuda, używając najtańszego kleju. Osiągnie to dzięki doświadczeniu i rozwadze. Bez względu jednak na to, czy jest się dobrym, czy początkującym wykonawcą, warto korzystać z różnorodności zapraw dostępnych na rynku i umieć wybrać właściwą, uwzględniając czynniki oddziałujące na okładzinę.
5
Content available remote Posadzki i podkłady podłogowe - sztuka wylewania
PL
Wśród wylewek można wyróżnić podkłady podłogowe i posadzki. Te pierwsze mogą stanowić jedynie podłoże pod warstwy okładzinowe [płytki, parkiet, panele], gdyż nie mają odpowiedniej wytrzymałości na ścieranie. Te drugie mogą tworzyć ostateczne wykończenie, nawet w pomieszczeniach o dużym ruchu.
6
Content available remote Jakie parametry powinien mieć klej podłogowy
PL
Większość klejów dostępnych na rynku chemii budowlanej to zaprawy uniwersalne, za pomocą których można przyklejać płytki zarówno na ścianach, jak i na podłogach. W wielu wypadkach, zwłaszcza przy typowych domowych remontach, nie ma potrzeby stosowania innych produktów. Uniwersalność to jednak nie to samo co optymalność. Postępująca specjalizacja klejów do płytek pozwala na idealny wybór w zależności od charakteru podłoża, rodzaju przyklejanych płytek, warunków pracy okładziny i, co nas najbardziej interesuje - miejsca ich przyklejania.
7
Content available remote Grunt to dobry grunt
PL
Zadaniem preparatów gruntujących jest zapewnienie trwałego połączenia pomiędzy nowo nakładaną warstwą a podłożem. Ich działanie polega na wzmocnieniu sił adhezji [czyli przyczepności międzywarstwowej] oraz zneutralizowaniu wpływu niekorzystnych parametrów podłoża.
8
Content available remote Grzyby i glony w obiektach budowlanych
PL
Myli się ten, kto myśli, że z grzybami ma do czynienia tylko jesienią, kiedy zbiera je w lesie, a z glonami tylko podczas czyszczenia akwarium. Grzyby i glony są wszędzie wokół nas i choćbyśmy nie wiem jak starannie dbał o użytkowane przez nas budynki, to i tak z pewnością są one pełne pożywki dla tego typu organizmów.
9
Content available remote Uszczelnienia pomieszczeń o podwyższonej wilgotności
PL
Zalanie mieszkania sąsiada to tylko najbardziej oczywista konsekwencja niewłaściwej hydroizolacji lub jej braku w tzw. pomieszczeniach mokrych (łazienkach, umywalniach, kuchniach, pomieszczeniach WC, pralniach). Jest jeszcze kilka innych, od odspojenia lub pękania płytek, poprzez pękanie murów, aż do rozwoju korozji biologicznej. Autor publikacji podpowiada, jak takich skutków unikać.
10
Content available remote Tynki cienkowarstwowe. Rodzaje, właściwości, kryteria wyboru
PL
Artykuł porusza kwestie optymalnego wyboru tynków elewacyjnych pod kątem uwarunkowań rzutujących na trafność podejmowanych decyzji. Szczególną uwagę zwraca na rodzaj spoiwa, wgląd na kalkulację, niektóre cechy fizykochemiczne tynków, charakter i jakość krajobrazu wokół budynku, wybór terminu realizacji prac oraz odpowiedni dobór koloru.
11
Content available remote Zaprawy murarskie według normy PN-EN 998-2:2004
PL
Jeszcze kilka lat temu artykuł o zaprawach murarskich zaczynałby się od uświadomienia czytelnikowi wyższości gotowych, fabrycznych mieszanek nad zaprawami przygotowywanymi na placu budowy. Dziś już takiej potrzeby nie ma i choć nadal wiele osób miesza na budowie piach z cementem w celu uzyskania zaprawy murarskiej, to jednak poważne firmy wykonawcze w znakomitej większości korzystają z gotowych mieszanek. A to przede wszystkim za sprawą pojawienia się na rynku budowlanym coraz to nowych rodzajów pustaków, bloczków czy innych elementów określanych mianem ceramiki budowlanej. Również zróżnicowanie surowców do ich wytworzenia narzuca zastosowanie odpowiedniego rodzaju zaprawy murarskiej.
12
Content available remote Gładzie i tynki gipsowe - wskazówki wykonawcze
PL
Popularność gipsu wynika z wyjatkowych zalet tego materiału. warstawa tynku gipsowego na ścianie poprawia bowiem izolacyjność akustyczną i termiczną, a dzięki możliwości wchłaniania i oddawania wilgoci zapewnia w mieszkaniu swoisty mikroklimat. Ponadto gips jest czysty ekologicznie i bezzapachowy. Fachowcy wybierają produkty gipsowe ze względu na ich szybkie twardnienie i dużą łatwość formowania oraz obróbki.
PL
Izolacje termiczne i przeciwwilgociowe mają znaczacy wpływ na mikroklimat panujący w naszym domu. W dużym stopniu to one zapewniają odpowiednią temperaturę w pomieszczeniach oraz sprawiają, że ściany i stropy pozostają suche. Niestety, powietrze wokół nas (również w naszych domach), pełne jest drobnoustrojów, czesto szkodliwych. Gdy organizmy te znajdują sprzyjające warunki rozwoju, bardzo szybko stają się zagrożeniem dla naszego zdrowia, a nawet i życia. Takie korzystne dla nich warunki moga wynikać właśnie ze źle zaprojektowanych izolacji, wadliwego ich wykonania lub ich awarii.
14
Content available remote Podłogi pływające, czyli jak zwiększyć izolacyjność akustyczną stropów
PL
Spokój życia osób mieszkających w blokach zależy w dużej mierze od zachowania sąsiadów. Stropy i ściany bloków budowlanych trzydzieści i więcej lat temu pozbawione są bowiem wszelkich barier tłumiących hałasy.
15
Content available remote Klej - szara eminencja w systemie ociepleń
PL
Co powie średnio znający się na budownictwie człowiek, gdy spotyka sąsiada wpatrzonego w nową, ocieploną elewację własnego domu? Stwierdzi zapewne: „Wygląda pięknie!”, a opinię swą wyrazi na podstawie koloru i faktury tynku. Bardziej dociekliwy sąsiad zapyta o rodzaj materiału termoizolacyjnego, a sąsiad ciekawski lub przymierzający się do podobnej inwestycji nie spocznie, dopóki nie pozna ceny ocieplenia. Jednak mało kto rozpocznie rozmowę od pytania o klej, czyli o składnik, dzięki któremu to wszystko trzyma się ściany.
16
Content available remote Uszkodzenia i sposoby naprawy elewacji
17
Content available remote Dekada zapraw klejących
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.