Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 5

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote System nadzoru stacji wodociągowej w Bartoszycach
PL
Stacja wodociągowa w Bartoszycach zapewnia dostawę wody dla 27,5-tysięcznego miasta położonego na krańcu północnych Mazur, w dolinie rzeki Łyny. Pobór wody odbywa się z dziewięciu studni głębinowych. Stacja jest wyposażona w zespół filtrów, zbiorniki magazynowe, pompownię II stopnia oraz zbiornik wieżowy zapewniający stabilizację ciśnienia w sieci wodociągowej. Właścicielem obiektu jest Wodociągowo-Ciepłownicza Sp. z o.o. "COWIK" w Bartoszycach.
2
Content available remote Modernizacja ciepłowni w Nowym Sączu
PL
W maju 2005 roku w wyniku przetargu przeprowadzonego przez Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Nowym Sączu, firma Automatyka Pomiary Sterowanie Sp. z o.o. (APS Sp. z o.o.) otrzymała zlecenie wykonania remontu i modernizacji systemu automatyki ciepłowni "Milenium". Zadanie polegało na wykonaniu komputerowego systemu sterowania i nadzoru zmodernizowanego układu hydraulicznego według posiadanych przez Inwestora projektów. Część mechaniczna remontu została wykonana przez służby własne MPEC.
3
Content available remote Modernizacja turbozespołu T6 w Elektrociepłowni Elbląg
PL
Pod koniec 2004 roku firma Automatyka Pomiary Sterowanie Sp. z o.o. (APS) wykonała modernizację układów sterowania i automatyki turbozespołu T6 w Elektrociepłowni Elbląg. Jest to chyba najstarszy zakład, w którym Spółka APS wykonywała modernizację. Historia energetyki w Elblągu sięga lat 20. ubiegłego wieku. Modernizowany turbozespół upustowo-kondensacyjny T6 AT-12 o mocy elektrycznej 12 MW i cieplnej 55 MW został wybudowany w latach 50. Przed firmą APS stanęło zadanie wykonania systemu sterowania i nadzoru, który sprawdzi się we współpracy z dość leciwym układem technologicznym, z częściowym wykorzystaniem istniejącej aparatury pomiarowej oraz urządzeń sterowniczych.
4
PL
Szybki rozwój techniki mikroprocesorowej owocuje coraz to bardziej wyrafinowanymi systemami sterowania i nadzoru procesów przemysłowych. Rozwiązania stosowane w drugiej połowie lat 90. ubiegłego wieku znacznie odbiegają od obecnych standardów. Choć sprawne technicznie, często nie są kompatybilne z systemami najnowszymi. Dlatego też coraz częściej przy okazji modernizacji urządzeń technologicznych i wprowadzaniu nowych układów nadzoru i sterowania powstaje dylemat: co zrobić z systemami już istniejącymi od kilku lat w przedsiębiorstwie. Czy pozostawić kilka różnych systemów, a może pokusić się o ich integrację? Jak to zrobić, ponosząc możliwie najniższe koszty? Poniżej przedstawiono przykład jednego z przedsiębiorstw z Białegostoku.
PL
Dynamiczny rozwój sieci przemysłowych (fieldbus) zaowocował w ostatnich latach wsparciem koncepcji scentralizowanego systemu automatyki, opartego na modułowych sterownikach przemysłowych, przez systemy rozproszone. Charakteryzują się one wiekszą elastycznością, niezawodnością i mniejszymi kosztami w stosunku do systemów centralnych. Sieci przemysłowe okazują się być znakomitym rozwiązaniem w rozległych instalacjach czy liniach technologicznych, a także w przypadku sterowania maszynami, gdyż rezygnacja z tradycyjnego okablowania pozwala na zmniejszenie wymiarów i masy urządzeń. Zalety sieci eliminującej szereg połączeń kablowych ujawniają się także wtedy, gdy konieczny jest demontaż i montaż urządzeń.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.