Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 17

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Autor na podstawie raportu FEWE dokonuje analizy budynku zlokalizowanego na granicy Polski i Niemiec – w tych samych warunkach klimatycznych. Różnice, jakie przeanalizowano, polegają na różnych wymaganiach dotyczących ochrony cieplnej budynku, wykorzystania odnawialnych źródeł energii i na innych cenach nośników energii po obu stronach granicy. Wybrano projekt przeciętnego budynku jednorodzinnego o kształcie przystosowanym do standardu budynku niskoenergetycznego. Założono, że budynek zbudowany jest w technologii tradycyjnej i spełnia minimalne wymagania obowiązujące w danym kraju, czyli jest najgorszy z możliwych do wzniesienia. Dla tak zaprojektowanych budynków obliczono wielkość rocznego zużycia energii oraz roczne koszty do zaspokojenia potrzeb w zakresie komfortu cieplnego i przygotowania ciepłej wody użytkowej.
EN
The paper compares energy costs and consumption for two buildings located in the same climatic zone but meeting different requirements – German and Polish. It is a standard house with a shape of low energy building. For these constructions yearly energy consumption to meet thermal comfort was calculated.
5
Content available remote Ocieplanie ścian zewnętrznych od wewnątrz w praktyce
PL
Ochrona przed hałasem jest jednym z 6 podstawowych wymagań, jakie powinny spełniać budynki, dlatego też w skład właściwości użytkowych obiektu, zgodnie z ustawą Prawo budowlane, wchodzą jego właściwości akustyczne. Niestety, w praktyce projektowej bardzo rzadko zwraca się uwagę na te właśnie cechy. Poza niektórymi budynkami hotelowymi właściwie w żadnym innym typie budynku izolacyjność akustyczna nie jest w sposób jednoznaczny projektowana ani weryfikowana. Dotyczy to szczególnie budynków mieszkalnych wielorodzinnych i jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej i szeregowej.
7
Content available remote Technologia produkcji wełny mineralnej - szklanej i skalnej
9
Content available remote Dyrektywa UE dotycząca usług energetycznych
10
Content available remote Wymagania akustyczne dla różnych budynków według norweskiej normy NS 8175.E
PL
Ocena klimatu akustycznego może być obiektywna, czyli taka, która odnosi się do występującego w pomieszczeniu zrównoważonego poziomu dźwieku A, ale także może być subiektywna, sprowadzająca sie do rozmaitych reakcji człowieka na hałasy pochodzące z różnych źródeł. Dlatego zastosowanie rozwiązań zapewniających odpowiednią izolacyjność akustyczną przegród zależy od tego, jak osoba przebywająca w izolowanym pomieszczeniu reaguje na hałas. Ponieważ reakcja na ten niepożądany dźwięk jest zróznicowana, zaistniała konieczność stworzenia róznych poziomów wymagań w przepisach prawnych.
13
Content available remote Wełna mineralna do izolacji akustycznej w budynkach biurowych
PL
Obecnie buduje się dwa rodzaje pomieszczeń biurowych: tradycyjne oraz otwarte przestrzenie do poźniejszego zagospodarowania. W związku z tym występują problemy związane z: -izolacyjnością akustyczną przegrody; -pogłosu, właściwy umożliwia dobre słyszenie tego co mówią do nas współpracownicy. W artykule omówione zostały zalety sufitów podwieszanych, wykonanych z wełny mineralnej. Absorbują one hałas oraz sprawiają, że łatwiej się koncentrujemy, pracujemy w mniejszym stresie, łatwiej się komunikujemy, nasze środowisko pracy jest bardziej przyjazne.
14
Content available remote Cisza na zawołanie
PL
W artykule poddano charakterystyce izolację akustyczną przegród wewnętrznych. Izolację tą uzyskuje się przez wypełnienie przestrzeni między płytami gipsowo-kartonowymi wełną szklaną lub skalną. Zastosowanie lekkich ścianek działowych do ochrony przed hałasem jest korzystne ze względu na niskie koszty materiałów.
15
Content available remote Rodzaje konstrukcji podłóg z wełną mineralną
PL
We współczesnych budynkach praktycznie wszystkie przegrody poziome zawierają materiał izolacyjny, który spełnia wiele różnych zadań (rys. 1). Jednym z najpopularniejszych izolatorów jest wełna mineralna, łącząca w sobie funkcje izolatora akustycznego i termicznego. Jest materiałem o niskim oporze dyfuzyjnym, dlatego nie stanowi bariery dla dyfundującej pary wodnej, oraz niepalnym, przez co może być stosowana na każdej kondygnacji.
16
Content available remote Izolacje techniczne z wełny mineralnej
PL
Wełna mineralna kamienna lub szklana jest materiałem, którego unikalne cechy czynią ją jednym z najlepszych dostępnych na rynku produktów do różnorodnych zastosowań - jako izolacja techniczna do zabezpieczeń urządzeń grzewczych przed stratami ciepła, jako ochrona przed kondensacją pary wodnej i izolacja akustyczna urządzeń.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.