Ograniczanie wyników
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 3

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
W celu lepszego zrozumienia możliwości, jakie niosą za sobą ekologiczne osiedla, warto zapoznać się z zasadami funkcjonowania największej ekowioski Anglii – zlokalizowanego w Londynie osiedla BedZED (Beddington Zero Energy Development).
PL
W czerwcu tego roku w Instytucie Architektury Krajobrazu (Landscape Institute) w Londynie organizacja CPRE London (Campaign to Protect Rural England) zorganizowała konferencję pod nazwą „How liveable is London?”, której tematem przewodnim była problematyka zrównoważonego rozwoju miasta. W wydarzeniu, oprócz przedstawicieli lokalnych władz, udział wzięli przynależący do Instytutu architekci krajobrazu. W wygłoszonych przemówieniach wielokrotnie podkreślano wagę odpowiedniego rozplanowania przestrzeni mieszkalnych w sposób dostosowany do potrzeb zarówno obecnych, jak i przyszłych mieszkańców.
PL
Hodowla warzyw, owoców, kwiatów jadalnych, a także drobnych zwierząt i ptactwa na terenach zurbanizowanych do niedawna kojarzona była głównie z działalnością najbiedniejszych mieszkańców miast, którzy musieli w ten sposób zaspokajać własne potrzeby żywnościowe. Tymczasem, jak dowodzą zapisy historyczne i badania archeologiczne, rolnictwo w miastach funkcjonowało właściwie od początku ich istnienia. Rozwój i działanie tego typu przedsięwzięć nierzadko wspomagali władcy i kolejne rządy demokratyczne. Z czasem jednak doszło do stopniowego wyeliminowania funkcji rolniczej z ośrodków miejskich. Według niektórych naukowców, przyczyną tego zjawiska były silne konotacje odwołujące się do kultury hellenistycznej, gdzie rolę producenta żywności przypisywano wyłącznie wsi, zaś miasto pozostawało jedynie jej odbiorcą. Podział ten, utrwalony podczas rewolucji przemysłowej, doprowadził do znacznego pogorszenia warunków życia mieszkańców terenów zurbanizowanych.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.