Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 6

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Nie ulega wątpliwości, że z każdej analizy porównawczejmożna wyciągnać konstruktywne wnioski. Nawiązując zatem do poprzednich tego rodzaju publikacji tematem niniejszego artykułu jest problematyka pracy punktu neutralnego w sieci ŚN, reprezentowaną przez EdF. Analityczny opis zmagań francuskich energetyków z tym żywotnym problemem może inspirować do podejmowania rodzimych rozwiązań w tym zakresie. Komunakatywna forma przekazu treści podnosi wartość tego interesującego opracowania. Artykuł recenzowany.
PL
Od czasu publikowania w AEE pierwszych artykułów na temat kompatybilności elektromagnetycznej upłynęlo parę lat. Znaczenie tej problematyki umocniło swąpozycję tak w płaszczyźnie naukowej, jako samodzielnej dyscypliny, jak i w sferze normatywnej w ramach określonego standardu unijnego. Uwarunkowania jakościowe zjawiska wynikające z rozwoju elektroniki, czy elektroenergetyki stają się coraz bardziej oczywiste dla sprawnego funkcjonowania urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych. Dlatego podjęcie tej tematyki w ujęciu poglądowym z uwzględnieniem alternatywnych rozwiązań w tej dziedzinie może okazać się nie tyle interesujące, co praktycznie użyteczne.
PL
Przybliżając rozwiązania stosowane w energetyce francuskiej w zakresie uziemień punktu neutralnego przedstawiono w artykule bilans doświadczeń przeprowadzonych w skompensowanych sieciach rejonowych średniego napięcia we Francji. Opisano innowacje wprowadzone przez Elactricite de France - EDF w technice kompensacji oraz przy zastosowaniu nowych urządzeń i systemów detekcyjnych. Dzięki nim opanowano napięcia uziomowe uzyskując w efekcie dobrą jakość zasilania oraz wymagane bezpieczeństwo pracy sieci.
PL
Kontynuując cykl artykułów z zakresu problematyki zwarciowej w sieciach średniego napięcia w energetyce zagranicznej nawiązujemy do doświadczeń francuskich z obszaru utrzymania zasilania podczas zwarć jednofazowych. Proponowane rozwiązania, znajdujące się jeszcze w próbach eksploatacyjnych są znaczącym materiałem porównawczym dla prowadzonych lub przewidywanych u nas do prowadzenia przedsięwzięć mających na celu utrzymanie ciągłości zasilania odbiorców energii elektrycznej. Ponadto na uwagę zasługuje wyraźne zaangażowanie się energetyki francuskiej w rozwiązanie tych istotnych dla eksploatacji sieci średnich napięć problemów, tak pod względem technicznym, jak i ekonomicznym.
PL
Artykuł, opracowany na podstawie materiałów konferencyjnych międzynarodowego sympozjum NMT'95 Miluzie, przedstawia stanowisko niektórych krajów dotyczące normalizacji i wymagań odnośnie do kształtowania struktury sieci średniego napięcia w kontekście pracy punktu neutralnego. Przedstawione podglądy i rozwiązania z uwzględnieniem istniejących w tym zakresie norm europejskich przybliżają nam te zagadnienia jako przesłanki do naszych krajowych rozwiązań.
PL
Wychodząc z założenia, że bezpieczeństwo i ekonomia sieci średniego napięcia opiera się w dużej mierze na systemie pracy punktu neutralnego transformatorów zasilających, opisano w artykule to istotne dla eksploatacji sieci zagadnienie. W oparciu o tręda zagraniczne zawarte w materiałach konferencyjnych powięconego tej problematyce sympozjum w Miluzie w roku 1995, przedstawiono stanowiska autorów niemieckich, szwajcarskich i francuskich, co pozwoli na zapoznanie się ze światowymi tendencjami w tej dziedzinie. Fakt ten posiada wyraźne znaczenie dla potrzeb praktyki sieciowej naszych służb.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.