Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 7

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Jak wskazują badania dotyczące smart city1, bezpieczeństwo jest dla lokalnych społeczności kwestią kluczową. Według CBOS2, aż 89% z nas czuje się w Polsce bezpiecznie, m.in. za sprawą nieustannie ulepszanej technologii wizyjnej. Monitoring może jeszcze skuteczniej odpowiadać na potrzeby mieszkańców. Poza statycznymi, dobrze znanymi urządzeniami montowanymi w przestrzeni publicznej służby mogą sięgać także po dodatkowe wsparcie - kamery nasobne lub systemy audio.
PL
Zintegrowany miejski system powinien działać jak świetnie naoliwiona maszyna – być spójny i samoobsługowy oraz kompleksowo odpowiadać na wyzwania zmieniającego się miasta. Skrojone na miarę rozwiązania pozwalają zracjonalizować wykorzystanie miejskich zasobów i zoptymalizować budżet.
PL
Rosną możliwości analityki wideo na krawędzi sieci, czyli w samych kamerach. Natychmiastowy wynik pracy analityki na krawędzi sieci to duży potencjał korzyści dla biznesu w porównaniu do analityki serwerowej. Jeśli przetwarzanie odbywa się na miejscu, w kamerze, to oznacza to, że tylko niezbędna ilość danych będzie przetransferowana do operatora.
PL
Rewolucja technologiczna w transporcie publicznym już trwa. Przykładowo Deutsche Bahn już wkrótce zamierza wdrożyć pociąg przyszłości, IdeenZug, w którym każdy pasażer będzie mógł samodzielnie spersonalizować przestrzeń wokół siebie – wyregulować siedzenie, powiększyć miejsce na bagaż czy rower, zapewnić dostęp dla wózka inwalidzkiego, a wszystko to za naciśnięciem jednego przycisku.
PL
Rozwiązania smart city będą się rozwijać. Dzięki gwałtownemu rozwojowi przetwarzania brzegowego i wykorzystaniu mobilnej transmisji danych, pojawia się wyższa gotowość technologiczna obywateli. Otwierają się też możliwości integracji funkcjonujących już rozwiązań dla lepszego wykorzystania dostępnych technologii. Wsparciem dla samorządów będą otwarte interfejsy programistyczne, pomagające łączyć urządzenia oraz kreować rozwiązania.
PL
Według danych Międzynarodowej Organizacji do Spraw Migracji liczba mieszkańców miast podwoi się do 2050 r. i wyniesie blisko 6,4 miliarda osób. Aby dostosować się do zwiększonych potrzeb transportowych, aglomeracje będą musiały postawić na nowe rozwiązania w zakresie mobilności i bezpieczeństwa. W przemianie w prawdziwe smart city niezbędne będą innowacyjne technologie.
PL
Otwarte systemy i urządzenia wspierają budowanie bezpiecznego otoczenia na skalę dotąd niespotykaną. Przykładem może być system walki z przestępczością wdrożony w Atlancie. „Operacja Tarcza” to inicjatywa policji, która polega na integracji materiału wideo z miejsc prywatnych i publicznych instytucji, np. szkół oraz przesyłanie go do wspólnego centrum bezpieczeństwa. Zapewnia to organom ścigania holistyczny podgląd sytuacji w całym mieście, w czasie rzeczywistym.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.