Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 4

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Pojęcie projektu założeń do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe zostało wprowadzone przez Ustawę - Prawo energetyczne z 1997 r. Choć ustawa obliguje gminy do sporządzania projektów założeń to niewiele gmin przystąpiło do ich realizacji. Z kolei część gmin zleca ich wykonanie firmom konsultingowym, nie zawsze zainteresowanym rzeczywistym rozwojem gminy. W efekcie powstają plany, które spełniają wymagania ustawy, ale trafiają na półkę i w zasadzie nie są użyteczne dla samej gminy.
PL
Większość kotłowni i ciepłowni w Polsce nadal bazuje na węglu, co powoduje znaczne skażenie środowiska. Za paliwa ekologiczne powszechnie uważa się olej opałowy i gaz ziemny, będące podobnie jak węgiel paliwami kopalnymi o ograniczonych zasobach. Tymczasem wykorzystanie surowców kopalnych może być zastępowane poprzez tanie, ekologiczne i lokalne odnawialne źródła energii (OZE), w tym w szczególności przez biomasę, czyli drewno opałowe, zrębki i odpady drzewne, słomę oraz inne roślinne materiały odpadowe.
PL
Zmorą zarówno prywatnych jak i publicznych inwestorów w energetyce odnawialnej stają się niejsne przepisy prawne i zawiłe procedury administracyjne oraz w wielu przypadkach ignorancja urzędników. Zarówno jedni jak i drudzy potrzebują szczegółowych informacji i wiedzy ogólnej, pozwalających im podejmować racjonalne decyzje.
PL
Tradycyjnie odpady rolnicze używane są jako nawóz, a w niektórych przypadkach składowane na wysypiskach. Obydwie metody mogą powodować, i najczęściej powodują, zagrożenie dla środowiska. Jednak największym zagrożeniem ze strony tego rodzaju odpadów jest zgarożenie zdrowia i życia ludzkiego, co wynika z obecności bakterii, wirusów, pasożytów czy grzybów w odpadach.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.