Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 7

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
3
Content available remote Konsekwencje wzrostu cen a obowiązkowe klauzule waloryzacyjne
PL
Należy dostrzec, że każda czynność zamawiającego ma być nastawiona na cel, jakim jest należyta realizacja zamówienia. A celowi temu służy takie ukształtowanie treści klauzul waloryzacyjnych, która zapobiegnie ponoszeniu przez wykonawcę rażącej straty na kontrakcie.
4
Content available remote Zmiana ustawy środowiskowej
PL
Z tekstu dowiesz się: jakie zmiany wprowadzono do ustawy środowiskowej i jak wpływają one na proces realizacji inwestycji a także - czy nowe przepisy dadzą wykonawcom nowe narzędzia działania.
5
Content available remote Realizacja umowy w sprawie zamówienia publicznego w dobie COVID-19
PL
Panująca obecnie pandemia koronawirusa SARS-CoV 2 i dynamiczne rozprzestrzenianie się wywołanej nim choroby zakaźnej COVID-19 wywarły bezprecedensowy wpływ na życie gospodarcze.
6
Content available remote Oferta oceniona jako najkorzystniejsza nie jest najkorzystniejszą ofertą
PL
W procedurze odwróconej, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp, zamawiający najpierw dokonuje badania ofert pod kątem wystąpienia okoliczności skutkujących odrzuceniem oferty, a w kolejnym etapie ocenia je z zastosowaniem kryteriów oceny ofert. Następnie przechodzi do etapu weryfikacji podmiotowej wykonawcy, który złożył ofertę ocenioną najkorzystniej i ustala, czy wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu oraz czy nie podlega wykluczeniu. Jednak, co należy w sposób szczególny podkreślić, to ostatnie badanie dotyczy wyłącznie tego wykonawcy, którego oferta uplasowała się na najwyższej pozycji, co wcale nie oznacza, że jest ofertą najkorzystniejszą.
7
Content available remote Naruszenie obowiązków zawodowych to też brak lojalności kontraktowej
PL
Na jakiej podstawie zamawiający może wykluczyć wykonawcę z postępowania przetargowego? Na czym polega niedbalstwo i w jakim trybie można składać wyjaśnienia? Z czym wiąże się procedura self-cleaningu? Na te i inne pytania odpowiedzi udziela radca prawny specjalizujący się w prawie zamówień publicznych.
EN
On what basis can the contracting authority exclude the contractor from the tender procedure? What is really a negligence and how does look the process of explanation? What does the self-cleaning procedure involve? These and other questions are answered in the article by a legal adviser specialising in public procurement law.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.