Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 24

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
PL
Na co wskazują dane zawarte w rocznym raporcie o funkcjonowaniu gospodarki bateriami i akumulatorami oraz zużytymi bateriami i akumulatorami za 2016 r.? Czy system gospodarki odpadami wymaga przemodelowania?
PL
Komisja Europejska opublikowała pakiet dokumentów dotyczących tzw. Circular Economy, czyli gospodarki o obiegu zamkniętym. Polega ona na maksymalnym i wielokrotnym wykorzystaniu zasobów materiałowych poprzez wydatne zwiększenie poziomu odzysku odpadów, a w szczególności ich recyklingu, i na ponownym skierowaniu produktów recyklingu do procesów wytwórczych.
PL
Pojęcie „podmiotu pośredniczącego” w gospodarce odpadami zostało wprowadzone do prawa polskiego w ramach transpozycji przepisów unijnych.
PL
Do podsekretarza stanu w Ministerstwie Środowiska Janusza Ostapiuka 19 lutego br. został skierowany list dotyczący nowelizacji ustawy o bateriach i akumulatorach. Poniżej treść listu, którego autorem jest Michał Korkozowicz.
PL
Po dziewięciu miesiącach oczekiwania, na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska został opublikowany „Raport o funkcjonowaniu gospodarki bateriami i akumulatorami oraz zużytymi bateriami i zużytymi akumulatorami za 2012 r.”. Publikacja ta zbiegła się z rozpoczęciem w Sejmie prac nad rządowym projektem ustawy o zmianie ustawy o bateriach i akumulatorach. Można więc mieć nadzieję, iż dane zawarte w raporcie pomogą parlamentarzystom ocenić dotychczasowe efekty wdrażania przepisów Ustawy z 24 kwietnia 2009 r. o bateriach i akumulatorach.
PL
Komisja Europejska 2 lipca br. opublikowała dokument COM(2014) 398 „Ku gospodarce o obiegu zamkniętym: program zero odpadów dla Europy” (Towards a circular economy: a zero waste programme for Europe).
PL
Dobiegają końca rządowe prace nad projektem ustawy o zmianie ustawy o bateriach i akumulatorach1. Jeśli Rada Ministrów przyjmie ten projekt w listopadzie br., można spodziewać się, że trafi on do Sejmu jeszcze w tym roku. Wówczas projekt ustawy zostanie przekazany do rozpatrzenia stałej Podkomisji ds. Monitorowania Gospodarki Odpadami. Dlatego zawczasu warto wskazać przepisy, które wymagają modyfikacji lub doprecyzowania oraz wyjaśnienia intencji ich autorów.
PL
W Dubrowniku – pięknym, historycznym mieście, położonym na dalmatyńskim wybrzeżu Chorwacji – w dniach 11-13 września br. odbył się kolejny, 18. już Międzynarodowy Kongres na rzecz Recyklingu Baterii (ICBR). Wzięło w nim udział 161 osób z 25 krajów z Europy, Azji, Ameryki Płn. oraz Australii. Obrady tradycyjnie otworzył prof. Bruno Scrosati, przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Sterującego, który podkreślił, że: – Efektywny i zróżnicowany recykling stanowi priorytet dla współczesnego społeczeństwa, a recykling baterii jest jednym z ważnych zadań i dlatego w wielu krajach Europy, Ameryki oraz Azji wdrażane są programy służące rozwojowi recyklingu tych odpadów poużytkowych. Głównymi mówcami podczas sesji inauguracyjnej byli: Artemis Hatzi-Hull z Dyrekcji ds. Środowiska Komisji Europejskiej, Alain Liger, dyrektor francuskiej Rady ds. Gospodarki, Przemysłu, Energii i Technologii (COMES), dr Atsushi Terazono z Krajowego Instytutu Studiów Środowiskowych (Japonia) oraz dr Alain Vassart, sekretarz generalny Europejskiego Stowarzyszenia Recyklerów Baterii (EBRA).
PL
Komentarz do Raportu GIOŚ o funkcjonowaniu gospodarki bateriami i akumulatorami oraz zużytymi bateriami i zużytymi akumulatorami w 2011 r. Na stronie internetowej GIOŚ został opublikowany Raport Głównego Inspektora Ochrony Środowiska o funkcjonowaniu gospodarki bateriami i akumulatorami oraz zużytymi bateriami i zużytymi akumulatorami w 2011 r.1 Lektura tego opracowania skłania do postawienia całego szeregu pytań i sformułowania uwag. Dotyczą one nie tylko kwestii szczegółowych, lecz także zagadnień o charakterze ogólnym, w tym wniosków, jakie formułują autorzy raportu.
PL
Dla przedsiębiorców wprowadzających do obrotu baterie i akumulatory przenośne oraz dla sprzedawców detalicznych, a w szczególności dla sieci handlowych 12 października 2011 r. w Warszawie odbyło się seminarium zorganizowane przez Rebę Organizację Odzysku Tematem obrad były doświadczenia po dwóch latach wdrażania ustawy o bateriach i akumulatorach.
PL
Ustawa o bateriach i akumulatorach obwiązuje od osiemnastu miesięcy - weszła w życie 12 czerwca 2009 r. W tym czasie ujawniły się te problemy i zagrożenia, na które zwracano uwagę już w trakcie prac legislacyjnych.
PL
Ustawa o bateriach i akumulatorach, opublikowana w Dzienniku Ustaw z 2009 r., obowiązuje od 12 czerwca br. W ostatnich kilkunastu tygodniach sukcesywnie ukazywały się akty wykonawcze, czyli rozporządzenia ministra środowiska, dzięki czemu adresaci ustawy i opinia publiczna ma już pełniejszy obraz tego, jak będzie ona wprowadzana w życie.
PL
Sejm zaakceptował 24 kwietnia br. poprawki Senatu do ustawy o bateriach i akumulatorach, kończąc w ten sposób prace legislacyjne nad tym aktem prawnym. Ustawa została podpisana 11 maja br. przez prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, a jej wejście w życie nastąpi 12 czerwca br., czyli w dwa tygodnie po ogłoszeniu w Dzienniku Ustaw.
PL
Opublikowany projekt ustawy z 16 października 2007 r. o bateriach i akumulatorach oraz zużytych bateriach i akumulatorach ma na celu głównie przenieść do prawa polskiego cele ekologiczne i przepisy zawarte w Dyrektywie 2006/66/WE Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie baterii i akumulatorów oraz zużytych baterii i akumulatorów uchylającej Dyrektywę 91/157/EWG.
PL
Rada Ministrów przyjęła 16 września 2008 r. projekt ustawy, transponującej dyrektywę „bateryjną” oznaczoną symbolem 2006/66/WE, zatytułowanej: ustawa o bateriach i akumulatorach oraz zużytych bateriach i akumulatorach. Po raz kolejny warto przypomnieć, iż wprowadza ona dwa podstawowe wskaźniki (selektywnego zbierania i wydajności recyklingu), które będą obowiązywać przedsiębiorców w UE.
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.