Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 2

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Przedstawiono metodykę obliczeń urządzenia dopasowującego podłączenie wielosekcyjnego pieca tyglowego do jednofazowego przemiennika częstotliwości w celu uzyskania cyrkulacji ciekłego metalu.
EN
The paper presents a method for calculation of equipment matching connection of multisection crucible furnace to one phase frequency converter in order to get circulation of liquid metal.
PL
W monografii przedstawiono podstawy syntezy modeli dynamicznych, a także schematów strukturalnych obwodów elektrycznych i urządzeń elektrotechnicznych. Przytoczono procedury przekształcenia schematów strukturalnych do schematów uszczegółowionych, w których algorytmy obliczeń są uściślone do operacji elementarnych. Pokazano wygodę wykorzystania takich schematów z pozycji metod programowania wizualnego, wykorzystywanych w szczególności w pakiecie programowym SIMULINK. W rozdziałach 1 - 3 rozpatrzono modele i procesy przejściowe obwodów jednofazowych i trójfazowych rozgałęzionych i nie rozgałęzionych. Pokazano możliwość stosowania danego podejścia do analizy obwodów prądu stałego. Rozpatrzono problemy syntezy modeli i uszczegółowionych schematów strukturalnych transformatorów. W następnych rozdziałach przytoczono modele dynamiczne, schematy strukturalne i rezultaty analizy liniowych maszyn indukcyjnych w otwartych i zamkniętych układach sterowania. Wskazano na specyficzne cechy uszczegółowionych schematów zastępczych i schematów strukturalnych liniowych i obrotowych silników asynchronicznych z zamkniętymi magnetowodami. Przedstawiono zasady i przykłady tworzenia modeli i strukturalnych schematów kinematycznych przekładni różnorodnego typu z poprawnym uwzględnieniem strat mocy przy sprowadzeniu ich do wału silnika lub mechanizmu roboczego. Wykorzystując schematy strukturalne przeanalizowano różnorodne stany pracy napędów elektrycznych prądu stałego i przemiennego w typowych układach sterowania. Przedstawiono warianty realizacji proponowanych modeli w programie SIMULINK. Pokazano, że hierarchiczna struktura opracowywanych modeli pozwala uzupełniać bibliotekę modułów programu o nowe, opracowane bloki i realizować syntezę układu elektrotechnicznego wg zasady: wyjściowe elementy - nowe bloki - schemat strukturalny urządzenia - schemat strukturalny systemu. Przedstawionemu materiałowi towarzyszy duża liczba przykładów i ilustracji. Wiele modeli konkretnych obwodów i urządzeń może być wykorzystane do syntezy modeli nowych urządzeń. Monografia przeznaczona jest dla pracowników naukowych i inżynierów, specjalizujących się w dziedzinie elektrotechniki. Może ona być pożyteczna dla doktorantów, a także dla bardziej zaawansowanych studentów i uczniów ze szkół zawodowych wyższych i średnich.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.