To oczywisty ekologiczny absurd, ale rzetelna analiza ekonomiczna wskazuje, że w polskich realiach opłacalne jest ładowanie akumulatorów samochodów elektrycznych za pomocą agregatów na olej napędowy. Opłaca się też kupowanie "elektryków” tylko po to, by ich… nie używać, a trzymać bezczynne i bezrobotne auta oraz maszyny w garażu.
Wobec braku wystarczających mocy przerobowych w istniejących cementowniach i ITPOK-ach trwa dyskusja na temat możliwości termicznego przekształcania frakcji palnej w ciepłowniach.
Polska jest krajem o jednym z największych w Europie rocznym przyroście mocy produkowanych z odnawialnych źródeł energii. Inwestycje w farmy fotowoltaiczne i wiatrowe są ważne, ale konieczne są również modernizacja sieci przesyłowych i budowa magazynów energii.
W obliczu rosnącej ilości elektroodpadów recykling stał się kluczowym elementem strategii ochrony środowiska w Polsce. Proces recyklingu elektroodpadów to złożony mechanizm, który nie tylko przyczynia się do odzyskiwania cennych materiałów, takich jak złoto, srebro i miedź, ale także minimalizuje negatywny wpływ na środowisko, eliminując substancje toksyczne, takie jak rtęć czy ołów. Mimo licznych korzyści branża napotyka na bariery administracyjne i prawne, hamujące jej rozwój – zwrócono na to uwagę podczas Forum Recyklingu w Poznaniu.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.