Ograniczanie wyników
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 5

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Przepływy fizyczne na Nowym Jedwabnym Szlaku to nie tylko ruch w jednym kierunku. Nawet jeżeli Europa nie wypełni juków XXI wieku, jakim są kontenery, to zarówno one, jak i ciężarówki, pociągi, feedery i kontenerowce muszą powrócić z kontenerami do miejsc załadunku, aby podjąć następne partie towaru do przewiezienia. Na ile obciążymy je towarem w drodze powrotnej, na tyle zdobędziemy przewagę nad konkurencją.
PL
Jedwabny Szlak został wytyczony już dawno, gdy towar był przewożony na nim z wykorzystaniem zwierząt jucznych. Niewątpliwie była to próba ominięcia istniejących dróg morskich, jako najtańszego i najbezpieczniejszego (zarówno dla towarów, jak i ludzi) sposobu transportu. Poprowadzony drogą lądową Jedwabny Szlak był też próbą ominięcia opłat w europejskim handlu dalekomorskim, podzielonym wówczas pomiędzy królestwa z Półwyspu Iberyjskiego: Portugalię, Aragonię i Kastylię.
PL
D.U. 2018.47 - to oczywiście pozycja 47 z Dziennika Ustaw z 2018 r. Pod takim numerem zostało opublikowane Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 15 grudnia 2017 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy użytkowaniu wózków jezdniowych z napędem silnikowym. W dniu 10 lipca minął rok od wejścia w życie powyższego Rozporządzenia. Pracodawcy, którzy je przeoczyli, mają 3 daty będące kamieniami milowymi w zatrudnianiu pracowników z uprawnieniami do obsługi wózków jezdniowych.
PL
W polskich przedsiębiorstwach coraz częściej można zaobserwować nowoczesne rozwiązania wspomagające funkcjonowanie organizacji oraz ich otoczenia. W natłoku innowacji kłopotliwy nadal pozostaje wybór sposobu fizycznego przemieszczania towarów z punktu A do punktu B. Problem takiego wyboru, co jest oczywiste, istnieje również w centrach dystrybucji obsługujących kanał e-commerce.
PL
Zrównoważony rozwój, a w szczególności zrównoważony rozwój miasta, doczekał się działań normalizacyjnych. W ich wyniku, w 2014 r. powstała norma międzynarodowa ISO 37120:2014 „Sustainable Development of Communities – Indicators for City Services and Quality of Life”. Polski Komitet Normalizacyjny wprowadził ją w 2015 r. jako PN-ISO 37120:2015-03 „Zrównoważony rozwój społeczny – Wskaźniki usług miejskich i jakości życia”, dzięki czemu mogła się stać podstawą systemu certyfikacji inteligentnego miasta.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.