Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 10

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote Prawidłowe oznakowanie wyrobów z wełny mineralnej
2
Content available remote Poprawne oznakowanie wyrobów z wełny mineralnej
PL
Podstawowe informacje dotyczące wyrobu można znaleźć na etykiecie umieszczonej na opakowaniach. Treść takiego oznakowania regulowana jest odpowiednimi przepisami, m.in. rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 11 sierpnia 2004 r. w sprawie sposobów deklarowania zgodności wyrobów budowlanych oraz sosobu znakowania ich znakiem budowlanym (DzU z 2004 r. nr 198, poz. 2041) oraz ustawą z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (DzU z 2004 r. nr 92, poz. 881).
3
Content available remote Ściany wielowarstwowe - rozwiązanie energooszczędne
PL
Przy wyborze ścian zewnetrznych budynku projektant lub inwestor ma do dyspozycji kilka rozwiązań oraz wiele róznych materiałów budowlanych. zasadniczy wybór dotyczy typu ściany: jedno-, dwu- lub trójwarstwowej.
4
Content available remote Jak skutecznie wytłumić kroki?
PL
Artykuł dotyczy płyt izolacyjnych URSA TSP i URSA TEP. Służą one do izolacji akustycznej i ciepnej stropów , zwłaszcza przegród poziomych nad pomieszczeniami nieogrzewanymi. Są one materiałem niepalnym.
5
Content available remote Izolacje z wełny mineralnej hal stalowych
PL
Wybór rodzaju ocieplenia obiektów halowych zależy od konstrukcji i pokrycia dachu oraz rodzaju ściany zewnętrznej. Fundamenty pod konstrukcję hali ociepla się od zewnątrz płytami izolacyjnymi np. z wełny skalnej, które w części podziemnej mocowane są do podłoża klejem bitumicznym. Płyty od zewnątrz zabezpiecza się warstwą bitumu i przysypuje ziemią.
6
Content available remote Diabeł izolacji tkwi w szczegółach
PL
Artykuł dotyczy izolacji cieplnych w systemie URSA, stosowanych w budownictwie. Autor omawia zalety systemu izolacyjnego, problemy z właściwym montażem oraz z wentylacją ocieplonych elementów konstrukcji.
7
Content available remote Metody poprawy izolacyjności akustycznej stropu
PL
Wymagania wprowadzone do „Warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie” (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dn. 12 kwietnia 2002 r.), nakładają na projektantów, deweloperów i wykonawców obowiązek wykonywania prac budowlanych zgodnie z tym dokumentem. W dziale dotyczącym ochrony przed hałasem i drganiami określona jest konieczność zachowania izolacyjności akustycznej stropów od dźwięków powietrznych i uderzeniowych.
8
Content available remote Próba klasyfikacji materiałów z wełny mineralnej
PL
Pojęcie „wełna mineralna” zostało w Polsce ujednolicone z terminologią, jaka obowiązuje w Europie od wielu lat. Oznacza ono produkty izolacyjne z włókien skalnych (wełna skalna), szklanych (wełna szklana) i wyroby z wełny wytwarzanej ze stopionego żużla (rzadziej spotykanej). Wszystkie rodzaje omawianych izolacji powstają z surowców nieorganicznych, są więc materiałami mineralnymi.
9
Content available remote FKP "Energooszczędny Dom" inny sposób izolacji wełną URSA
PL
W artykule scharakteryzowano płyty izolacyjne o nazwie URSA FKP "Energooszczędny Dom". Jest to wyrób służący do izolacji termicznej i akustycznej stropów, sufitów i ścian w konstrukcjach szkieletu drewnianego lub stalowego. Materiał ten jest hydrofobizowany, niepalny, ma dobre właściwości izolacyjne, jest odporny na pleśń, korozję biologiczną i starzenie.
10
Content available remote Drzwi dźwiękoszczelne Wirus
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.