Ograniczanie wyników
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Powiadomienia systemowe
  • Sesja wygasła!

Znaleziono wyników: 3

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Właściciele elektroenergetycznych sieci dystrybucyjnych zobowiązani są do należytego utrzymywania urządzeń w celu zachowania ciągłości dostaw energii elektrycznej swoim klientom. Każdy z nich opracowuje zasady wykonywania zabiegów eksploatacyjnych wypełniając jednocześnie wymóg prawa budowlanego w zakresie okresowych pomiarów i oględzin skutkujących oceną stanu technicznego poszczególnych elementów sieci.
PL
Każdy właściciel jakiegokolwiek urządzenia oczekuje, że będzie mu służyć jak najdłużej, a co ważniejsze, niezawodnie. Dotyczy to również przedsiębiorstw dystrybucyjnych, dla których głównym celem jest zachowanie ciągłości dostaw energii elektrycznej do swoich klientów. Aby zapewnić oczekiwany przez odbiorców poziom świadczonej usługi, muszą podejmować pewien zakres czynności eksploatacyjnych swoich urządzeń. Sprawdzoną zasadą jest: "lepiej zapobiegać niż leczyć", lecz pojawia się pytanie: jak diagnozować, aby optymalnie zarządzać majątkiem sieciowym?
PL
Vattenfall Distribution Poland w 2009 roku zainicjował badania diagnostyczne linii kablowych SN, na które składają się pomiary: tg? oraz wyładowania niezupełne mierzone w czasie wolnozmiennego przebiegu sinusoidalnego 0,1 Hz. Pierwszym efektem wprowadzenia nowego rodzaju zabiegu było podwyższenie jakości budowy linii kablowych SN przyjmowanych do eksploatacji, gdyż warunkiem pozytywnego ich odbioru jest uzyskanie wyników mieszczących się w określonych, dopuszczalnych granicach. Pierwszy pomiar staje się jednocześnie tzw. „odciskiem palca” badanej relacji kablowej, będącym zarazem punktem startowym w obserwacji stanu technicznego urządzenia i dynamiki zmian zachodzących w czasie jego eksploatacji. Drugą grupą linii kablowych poddawanych badaniom diagnostycznym są relacje wytypowane do wymian inwestycyjnych na podstawie ich wieku oraz statystyki uszkodzeń. Wyniki tych pomiarów umożliwiają potwierdzenie lub weryfikację planowanego zakresu wymiany. Dodatkowo umożliwia to tworzenie obrazu poziomu mierzonych parametrów w różnych punktach technicznego życia linii kablowych SN. Trzecim elementem jest obserwacja wyników rejestrowanych w liniach kablowych SN, będących w eksploatacji od wielu lat, na których nie zaobserwowano wcześniej zwiększonej awaryjności. Rozpoczęto więc długofalowy proces budowy mapy cyklu życia zdefiniowanych grup linii kablowych SN. Zmiana zasad eksploatacji linii kablowych SN opartych na wynikach pomiarów diagnostycznych wymagała zintegrowania informacji z kilku źródeł oraz opracowania metody przedstawienia i zapisania ich w sposób umożliwiający grupowanie, filtrowanie i porównywanie danych.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.