Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 11

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Ciągłe dążenie do coraz szybszych przepływów towarowych w procesach zaopatrzeniowych i dystrybucyjnych w gospodarce rynkowej, wymaga nie tylko zapewnienia istotnych z logistycznego punktu widzenia terminowego realizowania procesów i jakości dostaw, lecz również dbałość o to, aby były one obciążone możliwie niskiemi kosztami. Celem niniejszego opracowania jest zwrócenie uwagi na problematykę związaną z zabezpieczeniem mienia w magazynach, zwłaszcza w aspekcie elementów nie wymagających znacznych nakładów.
PL
W artykule niniejszym zostanie przedstawiona dwustopniowa metoda ustalania wskaźnika kosztu utrzymania towaru w zapasie oraz zarysowana metoda wykorzystująca koszty zależnie od wielkości dostawy, służąca również temu samemu celowi, tzn. ustalaniu wskaźnika kosztu utrzymania jednostki towaru w zapasie. W końcowej fazie artykułu dokonuje się porównania prezentowanych metod i określa się praktyczną przydatność ich zastosowania.
PL
W artykule naszkicowano układy rachunku kosztów w przedsiębiorstwie w celu prezentacji na tym tle składników kosztów logistyki i skojarzono tradycyjny układ kosztów zawarty w rachunkowości przedsiębiorstw z potrzebami rachunku kosztów logistyki. Ponadto wskazano źródła tradycyjnych elementów rachunku kosztów, w których tkwią również pierwotne dane księgowe służące rachunkowi kosztów logistyki.
PL
W niniejszym artykule prezentuje się na prostym przykładzie przedsiębiorstwa przemysłowego układ źródłowy czerpania danych o kosztach logistyki i metodę ustalenia wielkości ponoszonych kosztów w zakresie logistyki. Prezentowana "metoda" stanowi pierwszy krok w przedsiębiorstwie, które zainteresowało się problematyką kosztów logistyki , bowiem pozwala na uzyskanie konkretnych danych liczbowych, określających wielkość, do tej pory nie obserwowanych kosztów logistyki, jakie w przedsiębiorstwie występują oraz określenie ich relacji do kosztów ogółem.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.