Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 21

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
PL
Dawniej jedynym praktycznie sposobem wykończenia niecki w basenie pływackim były okładziny z płytek ceramicznych. Obecnie, szczególnie w przypadku basenów o niewielkich rozmiarach, istnieją inne metody zapewnienia szczelności i odporności na wodę basenową, jedną z nich jest stosowanie specjalnych folii lub wbudowanie gotowej niecki ze stali szlachetnej. Okładziny z płytek ceramicznych wciąż jednak pozostają najczęściej wybieranym sposobem wykończenia niecki i plaży.
2
Content available remote Grubowarstwowe bitumiczne powłoki hydroizolacyjne
PL
Grubowarstwowe powłoki hydroizolacyjne wykonywane z mas na bazie emulsji bitumicznych modyfikowanych tworzywami sztucznymi dostępne są na rynku materiałów budowlanych już od ok. czterdziestu lat. Ich wprowadzenie miało ułatwić wykonywanie hydroizolacji na pionowych elementach budowli stykających się z gruntem.
3
Content available remote Ochrona i uszczelnianie powierzchni betonu
PL
Naturą betonu jest łatwość wchłaniania wody i wilgoci. Aby beton ochronić przed negatywnymi skutkami tego zjawiska, stosuje się różne zabiegi. Są one niezbędne w przypadku naprawianych budowli żelbetowych, ale nie tylko. Co w tym celu można stosować? Sprawdzonych możliwości jest wiele. Niniejsza publikacja informuje o impregnatach hydrofobizujących płynnych i w kremie, o akrylowych powłokach ochronnych, drobnoziarnistych zaprawach uszczelniających, modyfikowanych powłokach bitumicznych oraz powłokach z żywic reaktywnych.
PL
Modyfikowane tworzywami sztucznymi powłoki bitumiczne i drobnoziarniste zaprawy uszczelniające stosowane są w budownictwie od kilkudziesięciu lat. Ten rodzaj hydroizolacji stał się bardzo popularny, chociaż wykonywano go zgodnie ze stanem wiedzy technicznej, a nie zgodnie z normami. Obecnie można zauważyć, że takie hydroizolacje są ekstremalnie odporne i trwałe nawet w trudnych warunkach. Mają one znakomite właściwości pod warunkiem, że prace są wykonywane zgodnie z zaleceniami wykonawczymi. Szczególną uwagę należy także zwrócić na warunki placu budowy.
EN
Plastic-modified bitumen thick coatings and waterproofing grouts are used in construction industry in last several score years. That kind of waterproofing became very common although it was produced according to the state-of-the-art and not to the standards. It can be seen now that those waterproofings are extremely resistant and reliable even in tough circumstances. They have outstanding properties on the condition that work is carried out according to performance specifications. Attention should also be paid to building site conditions.
5
Content available remote Systemy renowacji i ochrony betonu firmy Remmers
6
Content available remote Renowacja i ochrona betonu w obiektach oczyszczalni ścieków
PL
Przedstawiono metody renowacji i ochrony betonu w obiektach oczyszczalni ścieków.
7
Content available remote Mineralne powłoki hydroizolacyjne w systemie Aida Kiesol
PL
W artykule scharakteryzowano system hydroizolacji Aida Kiesol, obejmujący kilkadziesiąt produktów oraz wiele rozwiązań technologicznych. Technologie te można stosować zarówno podczas wykonywania izolacji poziomych i pionowych w nowych obiektach, jak i podczas prac renowacyjnych. Nieodłącznymi składnikami systemu są mineralne powłoki hydroizolacyjne - szlamy uszczelniające.
8
Content available remote Zabezpieczenia przeciwwodne w starych budynkach
PL
Coraz częściej stare, ponad stuletnie obiekty objęte ochroną konserwatorską stają się biurowcami o reprezentacyjnym wystroju wnętrz lub luksusowymi budynkami mieszkalnymi. Aby zapewnić wysoki standard użytkowania pomieszczeń w takich budynkach, nieraz bardzo zaniedbanych, konieczne jest wykonanie zabezpieczeń przeciwwodnych równie skutecznych, jak w budynkach nowobudowanych.
9
Content available remote Ochrona powierzchni konstrukcji żelbetowych
10
Content available remote System tynku termoizolacyjnego na zasolone elewacje
PL
Tynki termoizolacyjne bazują na mineralnym spoiwie i innych mineralnych składnikach, do których dodaje się lekki, najczęściej styropianowy wypełniacz. Cechuje go bardzo niska gęstość właściwą i wysoką izolacyjnością cieplną. W artykule omówiono dokładnie właściwości tynku termoizolacyjnego Funcosil Wärmedämmputz. Przedstawiono również przebieg prac przy wykonywaniu systemu tynku termoizolacyjnego na podłożu obciążonym solami.
11
Content available remote Uszczelnianie i renowacja piwnic od wewnątrz
PL
Do niedawna piwnice były pomieszczeniami przeznaczonymi jedynie do celów gospodarczych. Obecnie zamienia się te zimne i wilgotne części starych budynków w pełnowartościowe pomieszczenia użytkowe przeznaczone na stały pobyt ludzi, często o bardzo reprezentacyjnym wystroju. Podstawowym problemem podczas renowacji piwnic w istniejących, starych budynkach jest ich zabezpieczenie przed wilgocią - życzeniem inwestora jest sucha ściana, przyjemny mikroklimat i brak niepokojących zjawisk (mokrych plam, przebarwień, wykwitów itp.) nie zależnie od pory roku, ilości opadów i poziomu wody gruntowej.
13
Content available remote System materiałów do renowacji elewacji z cegły ceramicznej
14
Content available remote Hydrofobizacja mineralnych materiałów elewacyjnych
15
Content available remote Izolacje przeciwwodne
PL
Woda z jednej strony stanowi podstawę wszelkiego rozwoju na Ziemi, jednak z drugiej strony potrafi niszczyć nasze środowisko - w tym budowle. Zniszczenia powstają zarówno podczas klęsk żywiołowych, jak i w wyniku po wolnych procesów fizycznych i chemicznych.
16
Content available remote Uszczelnienie i wykończenie niecki basenu
17
Content available remote Renowacja zawilgoconego tunelu betonowego
18
Content available remote System tynku renowacyjnego Funcosil
19
Content available remote Iniekcje przeciw wilgoci podciąganej kapilarnie
20
Content available remote System hydroizolacji ścian fundamentowych
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.