Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 38

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
PL
Nie ma trwalszych związków niż te, w których obie strony czują się wygrane. „Win – win”, czyli „wygrany – wygrany”, to klucz do sukcesu w edukacji ekologicznej według wołomińskich urzędników.
PL
W ciągu roku Wołomin przebył długą drogę – od poważnego konfliktu społecznego do konstruktywnego dialogu z mieszkańcami, zakończonego podpisaniem porozumienia w sprawie prowadzenia społecznego monitoringu instalacji Zakładu Zagospodarowania Odpadów (ZZO) w Starych Lipinach.
PL
Podejmując decyzję o przekształceniu Zakładu Zagospodarowania Odpadów (RIPOK MBP) w Lipinach Starych w Centrum Recyklingu, nikt chyba nie przypuszczał, na jak wiele obszarów funkcjonowania gminy będzie miała wpływ ta decyzja. Odtąd bowiem Wołomin rozpoczął swoją przygodę z gospodarką obiegu zamkniętego.
PL
Kolejna zmiana ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach ma pozwolić gminom na finansowanie edukacji ekologicznej z wpływów z opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. To znacząca i bardzo pozytywna zmiana, bowiem osiągnięcie przez gminy odpowiednich poziomów odzysku i recyklingu możliwe jest tylko przy udziale świadomych oraz zaangażowanych mieszkańców gmin.
PL
Pod takim hasłem rusza tegoroczna akcja „Sprzątanie świata – Polska”. Tym razem jej celem jest zachęta uczestników do refleksji nad wpływem na środowisko w czasie wypoczynku na łonie przyrody.
PL
Tym razem nietypowo, bo już w kwietniu, pod hasłem „Turysto! Szanuj środowisko!” rozpoczęła się tegoroczna kampania „Sprzątanie świata – Polska”.Kolejna odsłona akcji skupia się na naszym wpływie na środowisko podczas wypoczynku. Będziemy uczyć i przypominać, jak należy zachowywać się w lesie, nad jeziorem, w górach i nad morzem, aby nasze oddziaływanie na przyrodę i krajobraz było jak najmniejsze.
PL
W ubiegłym roku odbyła się szczególna, bo dwudziesta już edycja akcji w Polsce. Jak zawsze zaangażowały się w nią tysiące osób oraz setki instytucji, organizując w trzeci weekend września lokalne wydarzenia związane z tematyką prawidłowej gospodarki odpadami i ochroną środowiska. W „Sprzątaniu świata – Polska 2013” wzięło udział ponad 500 różnych podmiotów, w tym m.in. lokalni działacze, szkoły i przedszkola, stowarzyszenia, instytucje oraz firmy. Według nadesłanych raportów, w akcji uczestniczyło blisko 15 tys. dzieci w wieku przedszkolnym, ponad 50 tys. uczniów szkół podstawowych, ponad 22 tys. gimnazjalistów oraz 13 tys. uczniów szkół średnich, którym towarzyszyło ok. 5 tys. dorosłych – łącznie więcej niż 100 tys. osób. W ramach przedsięwzięcia zlikwidowano ponad 540 dzikich wysypisk odpadów i przeprowadzono blisko 160 selektywnych zbiórek, rezultatem czego było zebranie ok. 85 tys. kg posegregowanych odpadów.
PL
Okres przed- i poświąteczny to dla naszej planety prawdziwy Armagedon. Rozświetlone lampkami ulice i elewacje budynków to energia, do której wytworzenia zużyto tony węgla i litry ropy naftowej. Góry prezentów, które każdy z nas kupił, to z kolei wielkie ilości różnego rodzaju zasobów naturalnych, metali, skał, minerałów, wody, drewna itp. – zużytych po to, aby było nam przyjemniej. To, oczywiście, przywilej świąt, ale także bardzo duże obciążenie dla środowiska. Niektórzy z nas podjęli próby ograniczenia osobistego wpływu na środowisko w tym świątecznym czasie, np. do minimum redukując konieczne zakupy. To jednak za mało, aby chociaż w niewielkim stopniu zrekompensować Ziemi „wyrządzone krzywdy”. Potrzeba działań na co dzień, a nie tylko od święta. Dla tych, którzy jeszcze nie podjęli noworocznych postanowień, mamy propozycję – spróbujmy w tym roku codziennie zrobić coś dla naszej planety.
PL
Na lądzie, pod wodą i na wodzie – w całym kraju tysiące wolontariuszy ruszyło na akcję Sprzątania świata. Tegoroczna edycja miała nowy charakter. Z akcji weekendowej zmieniła się w wielomiesięczną kampanię. Jej tematem przewodnim była odpowiedzialna turystyka. Już od maja prowadzono działania edukacyjne mające na celu zwiększenie świadomości ekologicznej mieszkańców Polski.
PL
Czas odpoczynku i wakacji to olbrzymia pokusa, żeby uwolnić się od poczucia odpowiedzialności za środowisko, w którym przebywamy. A przecież turystyka oddziałuje na wszystkie elementy otaczającego nas świata. W popularnych regionach, także poza sezonem, wpływ ten przejawia się m.in. poprzez nadmierne zużycie i zanieczyszczenie wód oraz powietrza, zmianami w krajobrazie, wzmożoną produkcją odpadów, degradacją gleby oraz utratą bioróżnorodności. Obszarami, które najbardziej dotkliwie odczuwają skutki obciążenia turystyką, są tereny nadmorskie i wysokogórskie.
PL
Dziesiąta modernizacja sprzętu AGD miała miejsce w połowie kwietnia br. w jednym z warszawskich przedszkoli - w ramach programu "Zielona Stopa Filantropa". Za zebrane telefony komórkowe udało się pozyskać środki, które wystarczyły na zakup wysokoenergooszczędnej lodówki i czajnika.
PL
Już od ponad trzech miesięcy, liczonych od Dnia Długu Ekologicznego, który w tym roku przypadł 20 sierpnia, żyjemy na koszt Ziemi. Zużywamy więcej zasobów niż nasza planeta jest w stanie odtworzyć. Jeśli nie powstrzymamy światowej nadmiernej konsumpcji, doprowadzimy do zaburzenia równowagi ekologicznej. Dlatego szczególnie w okresie przedświątecznym warto zastanowić się nad tym, jaki wpływ na środowisko naturalne mają nasze konsumenckie wybory i – w prezencie dla Ziemi – zwrócić większą uwagę na to, co i w jakich ilościach kupujemy.
PL
Wraz ze zmianą ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach pojawiła się nadzieja, że przedsięwzięcia polegające na sprzątaniu dzikich wysypisk nie będą już potrzebne.
PL
Pisząc słowa piosenki „Posprzątajmy sobie w głowach, by nie śmiecić więcej”, Wojciech Młynarski świetnie wskazał kierunek, w którym powinno się podążać.
PL
Akcja "Sprzątanie Świata - Polska" rozpocznie się po raz dwudziesty 20 września 2013 r. Jubileusz nastąpi w wyjątkowym momencie - właśnie teraz wdrażane są zapisy znowelizowanej ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.