Ograniczanie wyników
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 7

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote Inżynieria przyszłości według firmy Lenze
PL
Systemy automatyzacyjne przyszłości posiadać będą strukturę zdecentralizowaną. Poza tym maszyny będą budowane coraz częściej w sposób modułowy. Co do tego wszyscy ekspoerci są zgodni. Ten trend nie stanowi celu samego w sobie. Konstruktorzy maszyn i urządzeń, coraz bardziej odczuwając presję obniżenia kosztów, zmuszeni są do oszczędzania.
2
Content available remote Automatyzacja zamykarek do opakowań z elektronicznymi tarczami krzywkowymi
PL
W przemyśle opakowań szeroko rozpowszechnione są napędy krzywkowe. Należy przy tym stwierdzić, że coraz częściej mechaniczne tarcze krzywkowe zastępowane są elektronicznymi. Powodem takiego trendu jest wydajniejsza praca elektronicznych tarcz krzywkowych. Jest to szczególnie widoczne przy czasach przezbrojenia maszyny związanego ze zmianą produktu. Ponadto znacznie prościej można zoptymalizować procesy wykonywania ruchów, co na końcu oznacza zawsze lepszą wydajność produkcji. Tym i innym zaletom elektronicznych tarcz krzywkowych poświęcony jest niniejszy artykuł.
3
Content available remote Zunifikowany system automatyzacji
PL
Automatyzacja oznaczała dotychczas dla konstruktorów maszyn i urządzeń duży nakład drobnej, niewidocznej pracy. Należało wyszukać różne komponenty, a następnie starannie je zaadaptować do pracy. Obecnie można już zapomnieć o tej procedurze. Na tegorocznych Targach Przemysłowych w Hanowerze firma Lenze prezentowała system integrujący wszystkie szczegóły, idealnie dopasowane: obsługa, sterowanie i napęd, sprzęt (hardware) i oprogramowanie (software).
4
Content available remote Przemienniki częstotliwości stosowane w konstrukcji maszyn i urządzeń
PL
Przy budowie urządzeń o zmiennych obrotach w standardowych przypadkach stosuje się prawie wyłącznie przemienniki częstotliwości. Dotychczas stosowane mechaniczne urządzenia zmieniające obroty są już coraz mniej wykorzystywane. Niniejszy artykuł przedstawia różne zalety przemiennika, nie tylko w zakresie kinematyki.
PL
Proces przyjazny środowisku naturalnemu, niskie koszty eksploatacji i zapewnienie komfortu ludziom - to cechy które powinny być zapewnione przez nowoczesne systemy technicznego wyposażenie budynków. Dlatego też, aby zapewnić optymalne parametry, coraz częściej w wyposażeniu budynków stosuje się automatyzację.
6
Content available remote Kompaktowe i ekonomiczne
PL
Wysokie wymagania stawiane technice transportowej pod względem dynamiki i prędkości transportu spełniają obecnie doskonale kombinacje motoreduktora ze zintegrowanym przemiennikiem częstotliwości. Nowy system składający się z motoreduktora z przekładnią stożkową i zamontowanego bezpośrednio przemiennika wyróżnia się swoją kompaktową budową i szczególnie ekonomiczną konstrukcją.
PL
Przy projektowaniu napędów przeznaczonych do schodów ruchomych największą trudność sprawia uzyskanie stałej drogi hamowania niezależnej od obciążenia schodów. Do tego celu stosowano do tej pory dodatkowe masy bezwładności redukujące wpływ zmiennego obciążenia podczas hamowania. Nowe systemy hamulcowe pozwalają zmniejszyć wymiary napędu dzięki brakowi dodatkowych mas bezwładności. Napędy w schodach ruchomych i pochylniach transportowych dzieli się w zależności od sposobu zamontowania na poziome i pionowe. Stosuje się motoreduktory hamulcowe o mocy 7,5 kW - ok. 20 kW.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.