Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 7

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote Trzecia generacja sterowników kompaktowych Mitsubishi Electric
PL
Mitsubishi Electric wprowadza na rynek nową serię sterowników kompaktowych FX3U. Jest to trzecia generacja bardzo cenionej przez użytkowników rodziny sterowników kompaktowych o nazwie MELSEC???FX. Nowa seria została stworzona od podstaw wg międzynarodowych standardów. Zawiera unikalny system adapter bus. Jest w pełni kompatybilna z obecną serią sterowników kompaktowych. FX3U zastąpi znaną od prawie 7 lat serię FX2N.FX3U jest najnowszym osiągnięciem Mitsubishi Electric w dziedzinie sterowników kompaktowych. Poprzednie modele w ciągu 25 lat zastosowano na całym świecie w ponad 6 milionach aplikacji.
2
Content available remote MELSEC ST- nowy system zdalnych wejść/wyjść Mitsubishi Electric
PL
W fabrykach Mitsubishi Electric uruchomiona została produkcja systemu o nazwie MELSEC ST, bazującego na standardzie komunikacyjnym PROFIBUS DP. Skrót ST oznacza Slice-type Terminal i jest systemem zdalnych, elektronicznych wejść/wyjść. Ta modułowa architektura powoduje, iż system MELSEC ST jest maksymalnie elastyczny i uniwersalny, umożliwiając dokładne dostosowanie go do potrzeb indywidualnych aplikacji. Pozłacane styki, kodowane moduły i szyna do szybkiego montażu zapewniają bardzo wysoką niezawodność. To jednak nie wszystko: najnowsza technologia hot swap daje możliwość wymiany modułów wejść/wyjść podczas pracy systemu, bez konieczności wypinania przewodów. Dzięki stałym podstawom konstrukcyjnym czynność ta wymaga naciśnięcia tylko jednego przycisku.
3
Content available remote ALPHA XL
PL
W sierpniu br. użytkownicy sterowników logicznych otrzymają do swojej dyspozycji zupełnie nowy system oparty o jednostkę centralną ALPHA XL. Sterownik ten produkowany będzie równolegle z popularną wersją o nazwie ALPHA. Projektując nowy model ALPHA XL, Mitsubishi Electric zachowało funkcjonalność programową modelu ALPHA.
4
Content available remote FX1S oraz FX1N - nowa generacja sterowników kompaktowych MITSUBISHI ELECTRIC
PL
Zapowiadana w 10 numerze miesięcznika NiS nowa generacja sterowników kompaktowych produkcji MITSUBISHI ELECTRIC stała się faktem. Pod naciskiem użytkowników, a przede wszystkim producentów maszyn, fabryka MITSUBISHI ELECTRIC w Nagoi przygotowała do masowej produkcji kolejne dwa modele uniwersalnych, kompaktowych sterowników programowalnych PLC przeznaczo-nych do ogólnych zastosowań. Jednak projekt ten powstał nie bez widocznego wpływu żądań ze strony przemysłu maszynowego. Najogólniej można powiedzieć, iż odnowienie technologii dotyczy dwóch dotychczas produkowanych modeli: FX0S FX1S oraz FX0N FX1N.
5
Content available remote Dlaczego warto stosować terminale operatorskie Mitsubishi Electric?
PL
Współczesny użytkownik systemów sterowania procesami przemysłowymi wymaga coraz więcej informacji na temat procesu i jego systemu sterowania. Wszelkiego rodzaju urządzenia typu HMI (Human Machine Interface - Interfejs Człowiek Maszyna), pozwalają na bezpośredni dialog człowieka (operatora) i maszyny (systemu sterowania), stając się idealnym uzupełnieniem do sterowników PLC. W niezliczonych aplikacjach te bardzo elastyczne urządzenia są inteligentną i oszczędną alternatywą do dużych i nieporęcznych konsoli sterujących.
6
Content available remote Sterowniki kompaktowe MITSUBISHI ELECTRIC - sieci i komunikacja
PL
Znaczny wzrost sprzedaży sterowników kompaktowych z serii FX0N/FX2N jaki dał się zauważyć na początku 2000 roku, zaskoczył nawet producenta tych urządzeń. Jego linie produkcyjne, zautomatyzowane w ponad 90%, zaczęły pracować 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu, z trudem realizując zamówienia z całego świata. Zaowocowało to w końcu decyzją szybkiej budowy kolejnej, całkowicie zautomatyzowanej linii montażowej. Popularność, jaką cieszą się w świecie te urządzenia, jest wynikiem konsekwentnego przestrzegania kilku podstawowych zasad, jakimi od wielu lat kieruje się MITSUBISHI ELECTRIC. Jest to ciągły postęp technologiczny, unowocześnianie cech i parametrów, nadążanie za aktualnymi trendami i wymaganiami systemów sterowania procesami przemysłowymi ze szczególnym uwzględnieniem przemysłu maszynowego. Realizacja tych zasad to nic innego, jak nowy produkt, nowy i niezawodny sterownik, wykonany z dbałością o cechy niezbędne w układach automatycznej regulacji, charakteryzujący się dużą szybkością działania, pozwalający na wykonywanie złożonych obliczeń matematycznych, mający rozbudowane możliwości sieciowe i komunikacyjne.
PL
Opisane sterowniki kompaktowe z racji swoich cech i możliwości są montowane bezpośrednio przy małym lub średnim systemie regulacji i sterowania. Wraz z innymi sterownikami MITSUBISHI ELECTRIC moga zostać w prosty sposób właczone w systemy sieciowe, tworząc hierarchiczna strukture rozproszoną. Aby scharakteryzować możliwości systemów rozproszonych MITSUBISHI ELECTRIC, posłużymy się takim przykładem: struktura sieciowa MELSEC NET/10 umożliwia zbudowanie systemu złożonego z maks. 256 pętli, każda zawierająca po 64 sterowniki modułowe z serii MELSEC A. Sterowniki te mogą obsługiwać do 4096 sygnałów dwustanowych i jednocześnie być sterownikiem nadrzędnym dla innych sieci własnych MITSUBISCHI czy też sieci otwartych (np. PROFIBUS, ETHERNET). Jednocześnie każdy z wymienionych sterowników modułowych może komunikować się z grupami sterowników FX0N lub FX2N poprzez RS-485 lub PROFIBUS DP. Nie są to wszystkie możliwości, jakimi obecnie dysponuje cała rodzina sterowników MEELSEC, jednak i te opisane wystarczaja do wyrobienia sobie własnej oceny co do potężnych możliwości systemów oferowanych przez jednego z najwiekszych na świecie producentów urządzeń na potrzeby automatyki przemysłowej, koncernu MITSUBISCHI ELECTRIC.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.