Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 7

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Przepływowe chłodzenie powietrza powoduje wykraplanie lub wymrażanie pary wodnej zawartej w powietrzu na zimnej powierzchni. W przypadku przemysłowych chłodnic powietrza osadzanie się wody lub szronu następuje na całej powierzchni rur wraz z ożebrowaniem. Narastanie szronu znacząco pogarsza wymianę ciepła między powierzchnią wymiennika a medium ochładzanym.
PL
Do 2009 powstało ponad sto instalacji kaskadowych z obiegiem pod krytycznym opartym na CO2. W ostatnich kilku latach obserwuje się znaczący wzrost ilości powstających nowych instalacji transkrytycznych pracujących w systemie "booster". W 2009 roku powstało około 400 nowych instalacji, a w 2010 ponad 1 000 instalacji o wydajności od 50 do 300 kW sumarycznej mocy chłodniczej, głównie w obszarze chłodnictwa komercyjnego.
PL
W ciągu ostatnich kilku lat firma Danfoss wprowadziła na rynek wiele nowych wyrobów, co w konsekwencji umożliwiło stosowanie bardziej nowoczesnych rozwiązań technicznych w przemysłowych instalacjach chłodniczych. Celem większości zmian była bardziej energooszczędna gospodarka chłodnicza w nowych lub modernizowanych instalacjach amoniakalnych. Natomiast sporo kolejnych zmian wprowadzono także na skutek coraz częstszego stosowania dwutlenku węgla jako czynnika w przemysłowych instalacjach chłodniczych.
PL
Automatyzacja procesów chłodniczych wymaga kilku zaworów umiejscowionych przed wymiennikami ciepła, tworzących grupę zaworów. Każda grupa zaworów służących procesom automatyzacji może posiadać: zawory regulacyjne, elektromagnetyczne, zwrotne lub odcinające oraz dodatkowo urządzenie usuwające zanieczyszczenia - filtry mechaniczne. Grupy zaworów automatycznych wraz z filtrami wymagają okresowych przeglądów i napraw, co w konsekwencji wymusza konieczność stosowania zaworów odcinających do każdej grupy.
PL
W trakcie procesu ochładzania powietrza na "zimnych" powierzchniach wymiennika ciepła (temperatura powierzchni niższa od temperatury punktu rosy powietrza chłodzonego), następuje wykraplanie pary wodnej znajdującej się w powietrzu. Jeżeli temperatura powierzchni wymiennika jest dodatnia, wówczas powstająca woda spływa grawitacyjnie do tacy ściekowej. Jeżeli zaś temperatura jego powierzchni jest ujemna, wtedy powstaje szron, który po pewnym okresie pracy chłodnicy należy usunąć. Można to zrealizować za pomocą grzałek elektrycznych, stanowiących element konstrukcyjny wymiennika, lub przy pomocy gorących par czynnika chłodniczego, a czasami, jak ma to często miejsce w tunelach zamrażalniczych, przez natrysk ciepłą wodą. Osadzanie się wilgoci powoduje, że efektywność wymiany ciepła na zewnętrznej powierzchni chłodnicy w początkowym okresie jej pracy rośnie, aby później, szczególnie w przypadku tworzącej się warstwy szronu, gwałtownie się obniżyć. Ciągłe narastanie szronu powoduje z jednej strony pogorszenie wymiany ciepła na drodze przejmowania, a z drugiej dość drastyczny wzrost oporów przepływu po stronie powietrza aż do pełnego jego zablokowania.
PL
Technologie wytwarzania w przemyśle spożywczym i chemicznym wymagają dostarczania zimna w określonym miejscu i w określony sposób. Konsekwencja tych wymagań pociąga za sobą konieczność regulacji przepływającego strumienia ciepła w mniej lub bardziej dokładny sposób, zależnie od wielu niezależnych parametrów. Instalacja chłodnicza, która powinna odbierać ciepło od innych mediów w sposób kontrolowany musi być wyposażona w sterowniki oraz w zawory regulujące jednocześnie przepływ czynnika i/lub jego temperaturę, a w związku z tym każda instalacja chłodnicza musi posiadać zawory regulacyjne i automatyczne zawory odcinające. Firma Danfoss od początków swojej działalności w zakresie chłodnictwa przemysłowego produkowała zawory przeznaczone do przemysłowych instalacji chłodniczych. Były to zawory regulacyjne typu PHS i HSA. W 1979 roku zostały wprowadzone do sprzedaży uniwersalne zawory regulacyjne typu PM. Są one do dnia dzisiejszego powszechnie stosowane w procesach automatyzacji instalacji chłodniczych. Zawory te są wykonane z żeliwa sferoidalnego, odpornego na niskie temperatury (zakres pracy do -60°C), o wysokiej wytrzymałości dopuszczającej ciśnienie pracy do 28 bar! spełniają wszystkie wymagane normy odnoszące się do zastosowań w przemysłowych instalacjach chłodniczych. Obecnie, w związku z rosnącymi wymaganiami związanymi z oddziaływaniem instalacji chłodniczych na środowisko i coraz ostrzejszymi wymaganiami odnośnie bezpieczeństwa, coraz częściej stosowanym czynnikiem chłodniczym staje się dwutlenek węgla. Dla dwutlenku węgla ciśnienia pracy są znacznie wyższe niż dla amoniaku czy innych płynów. Wychodząc naprzeciw obecnym i przyszłym wymaganiom firma Danfoss opracowała nową generację zaworów: ICV.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.