Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 21

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
1
Content available remote Taiwan demonstrates the strength of its fastener industry
EN
The onset of the 21st century in the manufacture of fasteners was definitely dominated by Taiwan. The area of the small island in the Pacific is comparable to that of the Polish Mazovian Voivodeship while its population is half the population of Poland. This small island has developed an industry which dominates the world of screws, rivets, washers and nuts.
2
Content available remote Potencjał wzrostu rynku elementów złącznych w Polsce
PL
Rynek elementów złącznych w Polsce rozwija się coraz prężniej. W zeszłym roku zarówno produkcja, jak i eksport zanotowały wzrost o ponad 100 mln zł każdy, przyczyniając się do dalszej dynamiki. Wszystkim tym, którzy wieszczą, że tak prężnie nie można się długo rozwijać, chciałbym zadedykować ten artykuł pokazujący, gdzie można jeszcze szukać dalszego potencjału do rozwoju.
3
Content available remote Pokaz siły tajwańskiego przemysłu elementów złącznych
PL
Początek XXI wieku w produkcji elementów złącznych należał zdecydowanie do Tajwanu. Ta mała wyspa na Oceanie Spokojnym z powierzchnią wielkości województwa mazowieckiego i liczbą ludności sięgającą połowy ludności Polski na tak małej powierzchni zlokalizowała przemysł trzęsący całym światem śrub, wkrętów, nakrętek, podkładek i nitów.
4
Content available remote Elementy złączne produkowane w Polsce
PL
Pierwsze Międzynarodowe Targi Elementów Złącznych i Technik Łączenia, które odbyły się w Krakowie (współorganizatorem obok Targów w Krakowie był wydawca czasopisma „Fastener” – Elamed Media Group), pokazały z jak dużym i nie do końca jeszcze odkrytym potencjałem mamy do czynienia w Polsce. Zagraniczni goście w większym stopniu dostrzegali wielkość polskiego rynku i tego, w którym kierunku może on pójść, niż nasi rodzimi przedsiębiorcy.
5
PL
27 lutego 2016 r. Komisja Europejska została zmuszona przez Światową Organizację Handlu (WTO) do zniesienia ceł antydumpingowych na elementy złączne importowane z Chin. Cła zostały wprowadzone w 2009 roku (produkcja chińska) oraz w 2011 roku (produkcja malezyjska). Po roku od zniesienia ceł okazuje się, że polscy producenci zamiast obawiać się dalekowschodniego zagrożenia mogą z podniesioną głową patrzeć w przyszłość. Ostatni rok był najlepszym w historii.
6
Content available remote Fasteners in the automotive industry
EN
The automotive industry is the largest recipient of fasteners in Europe. It is also the recipient with the highest expectations in terms of quality, logistics and pricing. Importantly, Poland has no reason to feel inferior on the European arena.
7
Content available remote Elementy złączne w branży automotive
PL
Branża automotive jest największym odbiorcą elementów złącznych w Europie. Jest to odbiorca, który stawia również największe wymagania pod kątem jakościowym, logistycznym oraz cenowym. Polska na europejskiej mapie nie ma się czego wstydzić.
8
Content available remote Continuous development of the Polish fasteners market
EN
The Polish fasteners market has achieved great progress over the last dozen years or so. It is enough to say that since 2003, the domestic market has grown by more than 130%. And even though the domestic market seems saturated already (after reaching its peak in 2011), thanks to export, Polish companies are still growing stronger.
9
Content available remote Ciągły rozwój polskiego rynku elementów złącznych
PL
Polski rynek elementów złącznych w perspektywie kilkunastu lat zanotował gigantyczny postęp. Wystarczy powiedzieć, że rynek krajowy od 2003 roku wzrósł o ponad 130%. I chociaż rynek krajowy jakby się już nasycił (jego apogeum wystąpiło w 2011 roku), to dzięki eksportowi polskie firmy wciąż rosną w siłę.
10
Content available remote Wpływ zniesienia ceł na chińskie elementy złączne na polski rynek
PL
Po zniesieniu ceł antydumpingowych na elementy złączne z Chin producenci nie mają się czego obawiać. Raczej nie nastąpi kataklizm i załamanie rynku i cen. Różnice cenowe (bardzo wysoki kurs dolara dodatkowo niweczy te różnice) już dawno się zatarły. Oczywiście sytuacja może się zmienić, gdy spadnie kurs dolara, ale zazwyczaj jest to powiązane ze wzrostem cen surowców, w tym wypadku również Chiny podniosą wtedy ceny. Jednak naiwnie byłoby sądzić, że po zniesieniu ceł nie zmieni się zupełnie nic.
11
Content available remote Struktura rynku wyrobów śrubowych w Polsce
PL
Najczęściej używanymi elementami złącznymi są wyroby śrubowe. Łącznie mogą odpowiadać nawet za 40% całego rynku elementów złącznych. Polska jest w tej mierze dość ważnym rynkiem na europejskiej mapie, zarówno pod względem zużycia, jak i produkcji.
12
Content available remote Rynek łączników w przemyśle meblarskim
PL
Jest kilka gałęzi gospodarki, w których Polska jest jednym z liderów w Europie. Obok produkcji AGD drugą taką gałęzią jest produkcja mebli. Dobry dostęp do surowca, wykształcona i doświadczona kadra, silne ośrodki naukowe zajmujące się drzewem sprawiają, że można w kontekście naszego kraju mówić o zagłębiu meblowym.
13
Content available remote Przegląd targów poświęconych elementom złącznym
PL
W artykule przedstawiamy subiektywny kalendarz targów, na których można spotkać firmy oferujące elementy złączne w Polsce, Europie i Azji. Amerykę i Afrykę pominiemy, ponieważ z doświadczenia wiadomo, że raczej trudno tam spotkać polskich reprezentantów czy to w formie uczestnika, czy odwiedzającego.
14
Content available remote Cła antydumpingowe na stale nierdzewne
PL
Od 6 lat producenci stali nierdzewnych w Europie, chcąc ratować swoje marże, próbowali wprowadzić cła antydumpingowe na wyroby płaskie. Po tych kilku latach i lepszym zorganizowaniu się (Outokumpu kupiło Inoxum – spółkę ThyssenKrupp odpowiedzialną za stal nierdzewną) wreszcie osiągnięto zamierzony cel. Czy dzięki temu uda się uratować miejsca pracy przy produkcji stali nierdzewnej?
15
Content available remote Zgrzewanie w budownictwie
PL
Zgrzewanie jest procesem od dawna stosowanym podczas produkcji w zakładach wykorzystujących metal. Kołki lub nakrętki po zgrzaniu mogą stanowić dość solidny łącznik, a jego zaletą, oprócz dość niewysokiej ceny, jest przede wszystkim czas montażu.
16
Content available remote Konkurencja na rynku elementów złącznych
PL
Wiele osób lubi wolną konkurencję - szczególnie w branżach, w których nie pracuje. Lubimy mieć sklep otwarty do późna, byśmy mogli w każdej chwili kupić coś potrzebnego, o czym zapomnieliśmy przy wcześniejszych zakupach. Lubimy, gdy sklepikarze walczą o nas różnymi promocjami, gadżetami, programami lojalnościowymi. Lubimy, gdy benzyna na naszej ulubionej stacji jest o 5 groszy tańsza niż na tej obok, a po zatankowaniu 50 litrów czeka na nas jeszcze kawa za pół ceny. To wszystko lubimy... Ale wiele osób bardzo, ale to bardzo, nie lubi, gdy musi w swojej pracy konkurować o klienta.
17
Content available remote Dobór nitów zrywalnych
PL
Tak jak istnieje bardzo wiele możliwości skręcania dwóch płaszczyzn metalowych poprzez śruby lub wkręty metryczne, tak też można nitować na wiele sposobów. Bo chociaż nitowanie poprzez nity zrywalne jest stosunkowo młodą metodą łączenia (w 2017 roku będziemy obchodzić dopiero setną rocznicę przyznania patentu odnoszącego się do nitów zrywalnych), to rozwój tej metody jest wprost proporcjonalny do łatwości jej zastosowania. W tym artykule chciałbym pokrótce przedstawić większość możliwości, jakie niesie ze sobą to łączenie.
18
Content available remote 10 lat rynku elementów złącznych w Polsce. Polska montownią Europy
PL
Rynek elementów złącznych daje w Polsce pracę dziesiątkom tysięcy ludzi w handlu i co najmniej kilku tysiącom w produkcji. Pora sobie uświadomić potęgę rynku elementów złącznych, liczonego w miliardach złotych. I pora sobie uświadomić, że spośród dużych rynków europejskich tylko my możemy wciąż myśleć o dynamicznym rozwoju.
19
Content available remote Polski czy zagraniczny dystrybutor stali?
PL
Są kraje w Europie, w których tzw. patriotyzm gospodarczy odgrywa ważną rolę. Przyjęło się, że przeprowadzanie transakcji z rodzimym, a nie zagranicznym, przedsiębiorcą przyczynia się do podniesienia dobrobytu wszystkich obywateli danego państwa. Dużo w tym prawdy, ale jak do tej teorii ma się praktyka branży stalowej w Polsce?
20
Content available remote Konkurowanie na rynku stalowym czynnikami pozacenowymi
PL
Wydaje się, że jedynym czynnikiem, którym można konkurować na rynku stalowym, jest cena, a pozostałe warunki (termin płatności, dostępność) również wiążą się z cenowym aspektem konkurencji. Nic jednak bardziej mylnego. Wbrew wielu opiniom (wygłaszanym również kiedyś przeze mnie) produkt stalowy nie musi być jednakowy, a ci, którzy potrafią nadać mu unikalne właściwości, mogą na tym bardzo trudnym rynku wygrać.
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.