Ograniczanie wyników
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 8

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Wielu ludzi wkłada bardzo dużo energii w to, by nasze miejskie życie stało się bliższe naturze, a idea miasta przyjaznego człowiekowi staje się coraz bardziej popularna. I to do tego stopnia, że opinia „zielonego miasta” staje się gwarancją rozwoju. Nadeszła więc pora na to, by to pokazać.
PL
W ostatnich kilkudziesięciu latach na świecie, a zwłaszcza w krajach Unii Europejskiej, rośnie zapotrzebowanie na autentyczny udział obywateli w życiu publicznym i podejmowaniu decyzji, m.in. w zakresie zrównoważonego rozwoju. Coraz większą uwagę zwraca się na poziom zaangażowania i formy aktywności obywateli w rozwiązaniach opartych na zasobach przyrody (ang. nature-based solution, NBS) – definiowanych przez Komisję Europejską jako opłacalne (wydajne ekonomicznie), dostarczające równocześnie korzyści natury ekologicznej, ekonomicznej i społecznej, a także wspierające adaptację do zmian klimatu.
PL
Czy technologia może nam pomagać w tworzeniu i lepszym zarządzaniu zielonymi przestrzeniami w mieście? Oczywiście! Na świecie powstało już wiele aplikacji do identyfikacji roślin, programów ułatwiających – zarówno amatorom, jak i profesjonalistom – projektowanie zieleni. Istnieją też zaawansowane technologicznie metody monitoringu kondycji roślin oraz obiegu wody.
PL
W przeszłości miasta budowane były m.in. po to, by ludzie czuli się w nich bezpieczniej. Poczucie komfortu podnosiło oderwanie od natury – dzikiej, groźnej, nieprzyjaznej. Z czasem jednak podejście do niej ewoluowało.
PL
Zielony Ład jest spójnym, kompleksowym planem Komisji Europejskiej, którego celem jest osiągnięcie przez nasz kontynent klimatycznej neutralności do 2050 r. Drogą do osiągnięcia tego celu ma być efektywniejsze niż dotąd wykorzystywanie zasobów naturalnych planety dzięki przejściu na gospodarkę o obiegu zamkniętym, przeciwdziałanie utracie różnorodności biologicznej i znaczące obniżenie emisyjności sektora energii. Jednocześnie istotne jest stworzenie milionów nowych miejsc pracy i pobudzenie gospodarki.
PL
Głównym powodem tworzenia rond jest utrzymanie na drodze płynności ruchu i zmniejszenie liczby wypadków, które często mają miejsce na tradycyjnych skrzyżowaniach - przede wszystkim niebezpiecznych zderzeń bocznych i czołowych z dużą prędkością.
PL
Miejskie wyzwania związane z wodą to przede wszystkim kwestia jej braku, nadmiaru lub złej jakości. Zarządzanie wodą w miastach regulowane jest przez różne przepisy. Ramę stanowi prawo wodne - ustawa z 20 lipca 2017 r.
PL
Rewolucja w produkcji wdrożona przez Henry'ego Forda na poczatku XX w. sprawiła, że samochód stał się dobrem bardziej dostępnym. Z czasem skolonizował miasta w sposób tak bezwzględny, że dziś trudno bez niego wyobrazić sobie wielkomiejski krajobraz. Transport publiczny, rowerowy lub elektroniczne hulajnogi stanowią realna alternatywę zaledwie w części aglomeracji i dla części mieszkańców. A samochody do miast wjeżdżają i muszą gdzieś parkować.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.