Ograniczanie wyników
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 17

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Odgradzanie lub dzielenie miejskiej przestrzeni to podstawowa, ale nie jedyna funkcja żywopłotów. Gąszcz pędów i liści stanowi biologiczny filtr neutralizujący zanieczyszczenia z powietrza oraz miejsce życia szeregu organizmów wzbogacających różnorodność biologiczną miasta.
PL
Nopwe odmiany roślin cieszą sie duzym zainteresowaniem osób zawodowo związanych z projektowaniem i twoerzeniem terenów zieleni. Wydarzeniem promujacym oraz upowszechniajacym nowe odmiany jest Konkurs Roślin Nowości organizowany corocznie podczas warszawskiej wystawy "Zieleń to Życie" przez Związek Szkółkarzy Polskich.
PL
Powojniki to wartościowe rośliny o szerokich możliwościach zastosowania. Odpowiednio dobrane, doskonale sprawdzaja sie w miastach, uatrakcyjniając roslinne kompozycje barwnymi kwiatami i ciekawymi owocostanami.
PL
Gęstniejąca zabudowa miejska, zwłaszcza w ścisłych centrach, gdzie drapacze chmur powstają jak grzyby po deszczu, generuje potrzebę wprowadzenia roślin o niewielkich wymaganiach świetlnych.
PL
Pęcherznica kalinolistna (Physocarpus opulifolius) jest jednym z najodporniejszych i najłatwiejszych w uprawie liściastych krzewów ozdobnych, bardzo blisko spokrewnionym z tawułami. Ze względu na jej intensywną hodowlę prowadzoną w ostatnich latach, znaczenie i możliwości zastosowania krzewów pęcherznic stale się poszerzają.
PL
Drzewa to największy i chyba najważniejszy żywy element krajobrazu. Ich brak odbieramy jako coś niepokojącego i dziwnego. Świadczą o tym liczne protesty związane z zeszłoroczną wycinką drzew w wielu miejscach kraju po wprowadzeniu dużych uproszczeń prawnych w tym zakresie.
PL
Byliny to obecnie jedne z najmodniejszych roślin. Sadzone na miejskich rabatach cieszą oczy mieszkańców bogactwem kolorów, form i kształtów.
PL
Bukszpan stanowi fundament europejskiej sztuki ogrodowej. Symbolizuje raj, wieczność i nieśmiertelność. Służy nie tylko tworzeniu efektownych form charakterystycznych dla ogrodów barokowych, ale też doskonale komponuje się z nowoczesną architekturą miejską.
PL
Jarzęby (Sorbus) to drzewa lub krzewy z rodziny różowatych (Rosaceae), które występują naturalnie w strefie klimatu umiarkowanego półkuli północnej. W Polsce jarzębina jest drzewem głęboko wpisanym w krajobraz i tradycję.
PL
Wśród roślin iglastych sosny wyróżniają się wysoką odpornością na upał, suszę oraz zanieczyszczenie powietrza i jeśli tylko nie są narażone na działanie aerozolu solnego, dobrze rosną także na terenach miejskich.
PL
Zanieczyszczenie powietrza jest ogromnym problemem. W dużych miastach smog pojawia się w ciągu całego roku, w mniejszych głównie w okresie jesienno-zimowym, kiedy rozpoczyna się sezon grzewczy. Problem ten nie zrodził się jednak wczoraj, ale jest efektem wieloletnich zaniedbań w sektorach energetyki, infrastruktury, budownictwa i terenów zieleni.
PL
Po kilku latach suszy, która występowała w wielu regionach kraju, nagle pojawił się prawie zapomniany problem – nadmiar wody!
PL
Lilak (Syringa) to rodzaj reprezentowany w naturze przez 28 gatunków występujących we wschodniej Azji i południowo-wschodniej Europie. Większości społeczeństwa rodzaj ten kojarzy się z lilakiem pospolitym, powszechnie (ale błędnie!) nazywanym bzem.
PL
Urbanizacja i industrializacja stawiają przed ludzkością nowe wyzwania, w tym związane z potrzebą działania na rzecz ochrony środowiska. Duża gęstość zaludnienia i uprzemysłowienie niosą za sobą bowiem zagrożenia związane z zanieczyszczeniem środowiska naturalnego.
PL
Liliowce zachwycają swoją urodą, a przy tym są bylinami niezwykle łatwymi w uprawie. Trudność może sprawić jednie wybór spośród ogromnej ilości ich odmian.
PL
Brzozy są drzewami kojarzonymi z typowym, polskim krajobrazem. Pięknie wyglądają nie tylko w okresie wegetacyjnym, ale też jesienią, gdy ich liście zyskują złocistą barwę (stąd określenie „złota polska jesień”) oraz zimą, gdy odsłaniają swoje pnie, konary i gałęzie pokryte atrakcyjnie zabarwioną i różnorodnie łuszczącą się korą.
PL
Hortensja (Hydrangea) to rodzaj botaniczny obejmujący 23 gatunki drzewiaste, których ojczyznami są głównie południowo-wschodnia Azja oraz Ameryki Północna i Południowa. W Polsce, ze względu klimat, można uprawiać sześć gatunków, choć nie wszystkie na całym obszarze kraju.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.