Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Powiadomienia systemowe
  • Sesja wygasła!
  • Sesja wygasła!

Znaleziono wyników: 9

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Rok 2010 przyniósł przedstawicielom sektora ciepłowniczego najwięcej możliwości ubiegania się o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. Pomimo faktu, iż okres budżetowania unijnego przypada na lata 2007-2013, to właśnie bieżący rok jest ostatnim, w którym dystrybuowane będą fundusze strukturalne i organizowane nabory wniosków. Warto więc przyspieszyć i nie przegapić tej szansy.
PL
We współczesnej polskiej rzeczywistości gospodarczej mamy do czynienia z dwoma nowymi zjawiskami. Z jednej strony, obserwujemy intensyfikację procesu wdrażania funduszy europejskich na lata 2007-2013 (bazującego w dużej mierze na doświadczeniach z poprzedniego okresu budżetowania 2004-2006), z drugiej zaś dostrzegamy rosnące zapotrzebowanie na inicjację strategicznych dla wielu regionów przedsięwzięć infrastrukturalnych i inwestycyjnych, realizowanych łącznie przez partnerów prywatnych i publicznych.
PL
Chromowane balustrady, ocynkowane wiadra, posrebrzane i pozłacane łańcuszki i kolczyki i wiele innych przedmiotów, które są na co dzień używane zawdzięczają swój blask i trwałość technikom galwanizacyjnym. Odpadami ubocznymi podczas procesu galwanizowania są ścieki i odpady.
PL
Pod koniec 2003 r. oszacowano, że na terenie kraju funkcjonowało ok. 390 różnych zakładów odlewni. W odlewniach tych wytwarzano ok. 70 tys. ton odpadowych mas formierskich rocznie. Mniej więcej 70% odpadów mas formierskich poddawana jest odzyskowi, a pozostała ilość kierowana jest na składowiska.
PL
Segregacja, zbiórka, odzysk i recykling zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego stanowią znaczący problem, zwłaszcza że zawiera on substancje niebezpieczne i jest szkodliwy dla środowiska. W systemie zbiórki tego rodzaju sprzętu swoją rolę odgrywa zarówno jego użytkownik, jak i zbierający. W myśl ustawy o zużytym e-sprzęcie zabronione jest jego wyrzucanie wraz z innymi odpadami. Przeciętny Kowalski, korzystający w domu np. z żelazka, po jego wyeksploatowaniu jest zobowiązany do oddania go podmiotowi go zbierającemu. Jeśli nie zrealizuje tego obowiązku, będzie podlegać sankcjom karnym w postaci grzywny.
PL
Zgodnie z obowiązującymi w kraju przepisami i dyrektywami Unii Europejskiej zabrania się składowania nieprzetworzonych odpadów komunalnych na składowisku. Zastosowanie linii do segregacji odpadów powinno przyczynić się do spełnienia obowiązujących wymogów prawnych związanych z zagospodarowaniem odpadów komunalnych.
PL
Wyniki prowadzenia w hutach procesów technologicznych otrzymuje się, oprócz podstawowych produktów, jakimi są surówka przeróbcza i stal, produkty uboczne, m.in. żużle i pyły. Odpady te odzyskiwane zostają w ponad 98%, a ich największe ilości wykorzystywane są do procesów surowcowych w hutach oraz - częściowo - w przemyśle cementowym.
PL
Energochłonny i masowy charakter procesu produkcji cementu powoduje, że przemysł ten zużywa duże ilości paliw i surowców naturalnych. Intensywna eksploatacja surowców spowodowała już znaczne ich wyczerpanie. Wysokie ceny paliw przy dużej energochłonności procesu oraz występujący deficyt surowcowy zmuszają przemysł cementowy do poszukiwania nowych technologii, wykorzystujących surowce i paliwa odpadowe.
PL
W Rozporządzeniu Ministra Gospodarki zdefiniowano wyrób aerozolowy jako jednorazowy pojemnik wykonany z metalu, szkła lub tworzywa sztucznego, zawierający gaz sprężony, skroplony albo rozpuszczony pod ciśnieniem wraz z cieczą, pastą proszkiem lub bez nich, wyposażony w urządzenie umożliwiające uwalnianie zawartości w formie cząstek stałych bądź ciekłych zawieszonych w gazie w postaci piany, pasty, proszku lub cieczy.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.