The paper presents an algorithm that allows to calculate the potential productivity of construction workers, including the factors that influence them. Its development involves one of the classifications of factors. In the next step, the elements of fuzzy logic were used for the parameterization of factors. Subsequently, a survey was applied to specify the gradation of individual factors with regard to their impact on productivity. The paper as a whole presents a mathematical algorithm, the practical application of which was presented too.
PL
Artykuł przedstawia algorytm pozwalający na obliczenie potencjalnej wydajności pracy robotników budowlanych uwzględniający czynniki na nich oddziałujące. Do jego budowy wykorzystana została jedna z klasyfikacji czynników. W kolejnym etapie przedstawiono sposób wykorzystania elementów logiki rozmytej do parametryzacji czynników. Następny krok polegał na wykorzystaniu badań ankietowych do określenia gradacji poszczególnych czynników pod kątem ich stopnia wpływu na wydajność. Całość publikacji prowadzi do zaprezentowania matematycznego algorytmu, którego możliwości zastosowania w praktyce również zostały przedstawione.
Artykuł jest próbą oceny obecnego stanu i perspektyw kierunków rozwoju rynku energii elektrycznej dla elektrowni i elektrociepłowni wchodzących w skład Południowego Koncernu Energetycznego. Artykuł stanowi syntezę referatu, który w dniu 25 kwietnia 2001 r. został wygłoszony przez Autora na seminarium zorganizowanym przez Koło SEP nr 1 przy PSE-Południe Sp. z o.o. w Katowicach.
Artykuł jest próbą oceny stanu obecnego i oceny perspektyw kierunków rozwoju rynku ciepła dla źródeł ciepła elektrowni i elektrociepłowni wchodzących w skład niedawno utworzonego Południowego Koncernu Energetycznego. Artykuł stanowi syntezę referatu, który w dniu 22 listopada 2000 r. został wygłoszony przez Autora (prezesa firmy Energoekspert Sp. z o.o.) na seminarium zorganizowanym przez Koło SEP nr 1 przy PSE-Południe Sp. z o.o. w Katowicach.