Ograniczanie wyników
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 18

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
W wyniku oderwania się kolumny podestu od platformy pojazdu w wypadku przy montażu słupów oświetleniowych poszkodowanych zostało trzech pracowników. Inspektor Państwowej Inspekcji Pracy badający zdarzenie stwierdził, że przyczyną wypadku było niechlujne wykonanie spawów przez producenta podestu.
PL
Amoniak jest bardzo często wykorzystywany w przemysłowych instalacjach chłodniczych, m.in. przy przetwarzaniu i przechowywaniu żywności. Mimo wielu zalet, w razie wycieku ten związek chemiczny może być bardzo groźny dla zdrowia pracowników i może spowodować: ślepotę, odwodnienie, chemiczne poparzenia, przemarznięcia, a nawet śmierć. Dlatego bardzo ważne jest przestrzeganie przepisów i zasad bezpieczeństwa przy stosowaniu i przechowywaniu tej substancji. W niniejszym artykule opisano dwa przypadki wycieku amoniaku z instalacji chłodniczej, które miały miejsce w zakładach przetwórstwa mięsnego.
PL
W zakładzie handlowo-usługowym na terenie woj. warmińsko-mazurskiego doszło do kuriozalnego zdarzenia, które mogło się skończyć śmiercią 16-letniego pracownika. Młodociany, dla którego był to pierwszy dzień pracy, przebywał wewnątrz ciągnikowego mieszalnika pasz przerobionego na betoniarkę, kiedy inny pracownik uruchomił urządzenie. Badający zdarzenie inspektor Państwowej Inspekcji Pracy stwierdził m.in., że właściciel zakładu sam dokonał przeróbki mieszalnika i połączył go z silnikiem elektrycznym, a ponadto zastosował niewłaściwy układ sterowania maszyną, który powodował niezamierzone uruchomienie betoniarki w chwili podłączenia przewodu do źródła energii elektrycznej. Szczęśliwie poszkodowany doznał tylko złamania ręki, rozcięcia łuku brwiowego i ogólnych potłuczeń.
PL
W zakładzie z terenu woj. warmińsko-mazurskiego doszło do wypadku pracownika – mechanika, który naprawiał koparko-ładowarkę. Poszkodowany posiadał wieloletnie doświadczenie na stanowisku mechanika. Wykonywał wiele prac, niejednokrotnie naprawiał koparkę, ale mimo tego doszło do wypadku. Jak widać doświadczenie to nie wszystko i umiejętności zawodowe nie wystarczą, aby praca była bezpieczna.
PL
Obsługa instalacji służącej do przeładunku gazu to praca niosąca ze sobą ryzyko poparzenia w wyniku wybuchu gazu. W niniejszym artykule autor opisuje i przedstawia analizę zbiorowego wypadku na terenie jednej ze stacji kolejowych, w którym poszkodowane zostały 3 osoby.
PL
Przyczyną większości wypadków przy pracach budowlanych są nieprawidłowe zachowania pracowników. W niniejszym artykule opisano dwa zdarzenia – upadki z rusztowań, które można byłoby uznać za kolejne przykłady braku zdrowego rozsądku i wyobraźni u „budowlańców”, gdyby nie to, że w wyniku tych wypadków pracownicy doznali ciężkich obrażeń ciała i otarli się o kalectwo. W drugim przypadku uwagę przyciąga lekceważenie przepisów oraz brak odpowiedzialności i elementarnej wiedzy, także u pracodawcy, który nadzorował prowadzone przez poszkodowanych prace.
PL
Zimą 2013 roku na terenie województwa warmińsko-mazurskiego doszło do śmiertelnego wypadku podczas wymiany słupów napowietrznej linii elektrycznej. Poszkodowany pracownik zakładu zajmującego się wykonywaniem instalacji elektrycznych niskiego i średniego napięcia został uderzony w głowę wspornikiem izolatorów, który oderwał się od montowanego słupa. Inspektor Państwowej Inspekcji Pracy badający zdarzenie stwierdził, że przyczyną wypadku było niewłaściwe zaczepienie zawiesia linowego, które zsunęło się nagle po słupie, co spowodowało gwałtowne uderzenie wysięgnika żurawia w konstrukcję wspornika.
PL
W niniejszym artykule opisano cztery wypadki zaistniałe przy pozyskiwaniu drewna, zbadane przez inspektorów Państwowej Inspekcji Pracy
PL
W artykule przedstawiono analizę wypadku, który miał miejsce w fabryce kosmetyków w 2013 r. Do czego może doprowadzić ludzka bezmyślność? O tym dowiedzą się Państwo z niniejszego materiału.
PL
Wykonywanie przez pracownika czynności, do których nie został przeszkolony, zawsze niesie ze sobą ryzyko. I nie mówimy tutaj wyłącznie o źle wykonanej pracy. Zagrożone jest przede wszystkim zdrowie, a nawet życie pracownika. W niniejszym materiale autor prezentuje śmiertelny wypadek, który miał miejsce na naczepie do przewozu zwierząt. Jak do niego doszło? Zapraszamy do lektury.
PL
Niewiele potrzeba, aby doprowadzić do tragedii. Wystarczy pośpiech, chwila nieuwagi oraz łamanie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Niniejszy materiał niech stanowi przestrogę głównie dla tych, którym zawsze spieszy się w pracy. Co wydarzyło się w zakładzie produkcji drzewnej? Zapraszamy do lektury.
PL
W październiku 2013 r. w zakładzie branży drzewnej z terenu województwa warmińsko-mazurskiego doszło do ciężkiego wypadku przy obsłudze, tj. myciu walcowej nakładarki kleju.
PL
W niniejszym artykule opisano trzy zdarzenia zaistniałe w zakładach branży spożywczej, których uczestnicy doznali ciężkich obrażeń ciała. Cechą wspólną wypadków było zlekceważenie zagrożenia przez samych poszkodowanych oraz nieprzestrzeganie przepisów bezpieczeństwa pracy. Okoliczności i przyczyny tych wypadków badali inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy.
PL
W 2013 r. na terenie woj. warmińsko-mazurskiego w zakładzie produkującym sklejkę doszło do śmiertelnego wypadku 52-letniego pracownika, który sprzątał będący w ruchu ciąg technologiczny łuszczarki. Podczas wykonywania tej czynności głowa poszkodowanego została pochwycona przez łańcuch przenośnika (transportera), a następnie uwięziona między łańcuchem a ceownikiem stalowym i zmiażdżona. Inspektor Państwowej Inspekcji Pracy, który badał wypadek, stwierdził m.in., że transporter nie posiadał żadnego zabezpieczenia przed dostępem pracowników do elementów ruchomych, a jego oczyszczanie podczas pracy i przechodzenie pod nim było w zakładzie normą od kilku lat.
PL
W lipcu 2013 r. w zakładzie stolarskim na terenie województwa warmińsko-mazurskiego doszło do śmiertelnego wypadku przy pracy 55-letniego pracownika obsługującego pilarkę do drewna. Został on uderzony w głowę fragmentem obrabianej deski. Inspektor Państwowej Inspekcji Pracy badający zdarzenie stwierdził, że główną przyczyną wypadku było eksploatowanie maszyny bez klina rozszczepiającego (zainstalowano go dopiero po wypadku, próbując wprowadzić inspektora PIP w błąd), co doprowadziło do odrzutu obrabianego materiału. W wyniku kontroli inspektor skierował do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przez pracodawcę i kierownika zakładu przestępstw określonych w art. 155 i 220 Kodeksu karnego.
PL
W 2013 roku w zakładzie branży meblarskiej z terenu woj. warmińsko-mazurskiego doszło do ciężkiego wypadku przy pracy. Pracownik zakładu (wiek: 39 lat, staż pracy w zakładzie: 16 lat) zlekceważył zagrożenie i postawił nogę między będącym w ruchu wózkiem rozładowczo-załadowczym a transporterem rolkowym. W wyniku wypadku doszło do otwartego złamania obu kości podudzia lewej nogi pracownika. Badający zdarzenie inspektor Państwowej Inspekcji Pracy stwierdził, że główną przyczyną wypadku była nieuwaga oraz rutyna samego poszkodowanego.
PL
Jesienią 2012 r. na terenie woj. warmińsko-mazurskiego doszło do dwóch ciężkich wypadków przy pracy spowodowanych porażeniem prądem. Poszkodowani pracownicy mieli dużo szczęścia, bo przeżyli. Okoliczności i przyczyny wypadków badali inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy. W obu przypadkach stwierdzili zlekceważenie zagrożenia i rażące łamanie przepisów bezpieczeństwa pracy.
PL
W 2013 roku w Lidzbarku Warmińskim (woj. warmińsko-mazurskie) dwóch pracowników fi rmy zajmującej się wykonywaniem usług w zakresie eksploatacji instalacji elektrycznych zostało poparzonych łukiem elektrycznym, który powstał w wyniku zwarcia w rozdzielni niskiego napięcia. Badający wypadek inspektor Państwowej Inspekcji Pracy stwierdził, że zwarcie było efektem pęknięcia miedzianego przewodu szynowego zasilającego jeden z obwodów. Niemniej jednak decydujący wpływ na obrażenia poszkodowanych miało niewyposażenie ich w osłony twarzy chroniące przed działaniem łuku elektrycznego.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.