Ograniczanie wyników
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Powiadomienia systemowe
  • Sesja wygasła!

Znaleziono wyników: 2

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Podczas dorocznych targów „Woda - 98”, odbywających się we wrześniu w Odessie, wyróżnieniem MEDIUM nagrodzone zostało opracowanie technologii FST - technologii projektowania przepływowych części instalacji przeznaczonych do transportowania cieczy i gazów. Praca ta została wykonana w Zakładzie Hydrauliki Państwowej Akademii Architektury i Budownictwa w Odessie. Autor opracowania „zobaczył” strukturę strumienia cieczy przemieszczającej się w kanale, dzięki czemu opracował technologię, pozwalającą na 2-10 krotne obniżenie oporu przepływowych części urządzeń zaprojektowanych z uwzględnieniem struktury cieczy lub gazu. Opracowana technologia może być z powodzeniem wykorzystana do modernizacji rur i rurociągów, zaworów, kolektorów, pomp, inżektorów, sprężarek turbin. Może zainteresować producentów urządzeń i instalacji, którzy dbają o efektywność oferowanej produkcji.
PL
Nowoczesne urządzenia, których praca zależy od ruchu cieczy i gazów, (przewody rurowe, pompy, wymienniki ciepła, turbiny, kotły i in.) mają szereg istotnych braków. Niską efektywność, związaną z dużymi stratami energii dla przezwyciężenia oporów hydraulicznych w częściach przepływowych, dziś przyjmuje się jako rzecz nieuniknioną. Często pracy urządzenia towarzyszą hałas, wibracje, zarastanie i zużycie części przepływowych. Wymienione braki są uwarunkowane niedoskonałością (nierzadko nawet prymitywnością) geometrii części przepływowych, które wykonuje się opierając się tylko na prostocie technologii produkcji urządzeń. Liczne poradniki hydrauliczne już „usankcjonowały" nieuzasadnienie wysokie wartości oporów hydraulicznych elementów części przepływowych (rur, skrętów, trójników, zaworów i in.), które powodują duże straty energii podczas ruchu cieczy i gazów, hałas, wibracje i inne negatywne zjawiska.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.