Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 39

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
PL
Od 26 do 28 lutego na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich po raz dziewiąty odbyły się Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA, które w ciągu trzech dni odwiedziło ponad 26 tys. zwiedzających.
PL
W tym kraju jest wszystko: góry, ocean, pustynie, dżungle, niezliczone atrakcje i zabytki. Peru, bo o nim mowa, nie posiada tylko jednego – zieleni miejskiej. Ta jedyna, o którą się dba i pielęgnuje, znajduje się właściwie tylko na głównych placach, zwanych w każdym z miast tak samo – Plaza de Armas.
PL
Dwa dni wystawy dedykowano profesjonalistom, a jeden dzień osobom indywidualnym, czyli pasjonatom zieleni i ogrodów. W ten sposób wystawę odwiedziło 14 500 osób, z czego 5877 to specjaliści z branży. – Z naszego punktu widzenia poświęcenie dwóch dni profesjonalistom przekłada się na lepsze notowania wizyt, wyższy poziom satysfakcji z tego powodu wśród wystawców i pozytywną ocenę w związku z przesunięciem dni targowych z wyłączeniem niedzieli – zaznacza Agnieszka Żukowska, prezes APZ.
PL
W strategiach biur promocji miast, wśród samorządowców i włodarzy miejskich przestrzeni, a nawet w prywatnych firmach czy organizacjach pozarządowych coraz popularniejsze stają się gry miejskie. Ich walory wykraczają poza schemat produktu turystycznego, gdyż stanowią formę aktywnego spędzania czasu w ramach poznawania miast i ich przyrodniczych walorów.
PL
O przedsięwzięciach związanych z zieloną przestrzenią Dublina i pierwszym pilotażowym projekcie stworzenia w Irlandii samowystarczalnego parku zasilanego wiatrem, który w 2010 r. został wyróżniony jako najlepszy park i przestrzeń przyjazna środowisku, o pracy architekta krajobrazu i irlandzkiej współpracy w zakresie architektury krajobrazu z Pekinem, działalności irlandzkich stowarzyszeń oraz partnerstwie publiczno-prywatnym opowiada Maryann Harris, prezydent Irlandzkiego Instytutu Krajobrazu oraz przewodnicząca irlandzkiego Urban Forum (organizacji rozwijającej rolę partycypacji społecznej), w rozmowie z Hanną Bautą.
PL
Z jednym z najbardziej znanych brytyjskich architektów krajobrazu, pisarzem i publicystą, Noelem Kingsburym, tegorocznym gościem Dnia Architekta Krajobrazu podczas wystawy „Zieleń to Życie”, o naturalistycznych założeniach, podejściu do zieleni w przestrzeni miejskiej, ekologicznym stosunku do świata oraz o ludziach, którzy potrafią inspirować, rozmawia Hanna Bauta.
PL
Australijski Ogród (Australian Garden) znajduje się w sercu Królewskich Ogrodów Botanicznych Cranbourne (Royal Botanic Gardens Cranbourne), niecałą godzinę drogi od Melbourne. Jest też przykładem świetnie zaprojektowanej przestrzeni, odwiedzanej co roku przez tysiące osób.
PL
Trendy na wiosnę i lato jak co roku można było śledzić podczas Targów Ogrodniczych i Architektury Krajobrazu Gardenia, które odbyły się pod koniec lutego br.
PL
Pretoria - stolica Republiki Południowej Afryki - to miasto położone w prowincji Gauteng, okolone pięknymi rudawobrązowymi wzgórzami. Wiosną, czyli wtedy, gdy w naszym kraju panuje jesień, piaskowe barwy zyskują jasnofioletowy odcień. Ta niesamowita metamorfoza spowodowana jest zakwitnięciem 50 tys. drzew jakarandy w całym mieście.
PL
Wielkopolska to kraina słynąca nie tylko z ziemniaków, nizinnych krajobrazów, ale także z ciekawych i oryginalnych założeń parkowych, które powstawały w tej części kraju przez wieki i które przyczyniły się do rozwoju tego regionu Polski.
PL
Bishan Park, to jeden z parków, które w ostatnim czasie zostały zrewitalizowane przez niemiecką pracownię Atelier Dreiseitl. Park o powierzchni 62 ha powstał wprawdzie w latach 80. XX w., stając się jedną z wizytówek Singapuru, ale dopiero w tym roku zyskał nowy charakter. Dziś jest dowodem na to, że park w centrum miasta może być miejscem pięknym, zielonym i nadającym się do życia.
PL
Diarmuid Gavin to znany w całej Wielkiej Brytanii architekt krajobrazu. Trudno wpisać jego twórczość i projekty w jakiekolwiek ramy. To, co u jednych wzbudza szczery zachwyt, u innych spotyka się z brakiem zrozumienia. Jedno jest pewne - nikt obok prac Gavina nie przechodzi obojętnie, o czym świadczy tegoroczny złoty medal zdobyty na Chelsea Flower Show. O projektach, inspiracjach, roli kształtów, wystawie oraz Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie z DiarmuidemGavinem rozmawia Hanna Bauta.
PL
Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu 18 marca br. w Sali Kryształowej SGGW w Warszawie zorganizowało trzecią już z rzędu konferencję na temat: „Współczesna architektura krajobrazu – trendy, technologie i praktyka”. Tym razem odbyła się ona pod hasłem „Chelsea Flower Show – współczesne projektowanie ogrodów”.
PL
Podczas piątej edycji Targów Ogrodniczych Gardenia 2011, które z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem nie tylko zwiedzających, ale i wystawców, można było wziąć udział w seminarium Miejska Sztuka Ogrodowa oraz zwiedzić wystawę, którą w tym roku odwiedziło ponad 20 tys. osób.
PL
Wystawa "Zieleń to życie" po raz 19 odbyła się w Warszawie. Do stolicy przyjechali wystawcy z całej Polski, aby jak co roku nawiązać kontakty handlowe i zapoznać się z nowościami na rynku. Wśród uczestników konferencji i wykładowców nie zabrakło barwnych postaci z zagranicy. W tym roku targi organizowane przez Związek Szkółkarzy Polskich i Agencję Promocji Zieleni w warszawskim EXPO XXI odbyły się w dniach 26-28 sierpnia br. pod hasłem "Ogród - dobry ruch!".
PL
O rekultywacji terenów poprzemysłowych Kopalni Węgla Kamiennego "Rozbark" w Bytomiu, czyli o projekcie, który ma opowiadać o przemysłowej przeszłości kopalni oraz o sztuce, która może służyć nie tylko krajobrazu, ale i samym ludziom, z Jeanem Paulem (Jeanem Ganemem - francuskim przedstawicielem land artu - rozmawia Hanna Bauta.
PL
Ekscentryczny wygląd, artystyczna dusza i podróżnicze pasje. Tak w skrócie można opisać znanego na całym świecie francuskiego botanika i twórcę wertykalnych ogrodów, który już w dzieciństwie interesował się naturą i tworzył swoje pierwsze projekty. O inspiracjach i nowych przedsięwzięciach dotyczących zielonych ścian z Patrickiem Blankiem rozmawia Hanna Bauta.
PL
O tegorocznej Wystawie "Zieleń to życie", imprezach jej towarzyszących oraz dobroczynnym wpływie zieleni na środowisko i człowieka z Agnieszką Żukowską - organizatorem Wystawy i dyrektorem Agencji Promocji Zieleni - rozmawia Hanna Bauta
PL
W warszawskiej hali Centrum Expo XXI w dniach 26-29 sierpnia br. po raz osiemnasty odbyła się miedzynarodowa wystawa "Zieleń to życie". Pod hasłem "Symfonia kolorów" promowano rośliny, technologie i trendy związane z techniką ogrodniczą i architektura krajobrazu.
PL
Po raz kolejny zakończył się organizowany przez portal www.ArchitekturaKrajobrazu.info plebiscyt, który miał na celu wyłonienie najlepszych produktów związanych z architekturą krajobrazu. Nagrody i statuetki zostały wręczone podczas międzynarodowej wystawy "Zieleń to życie", która odbyła się w dniach od 27 do 29 sierpnia br. w warszawskiej siedzibie Expo XXI. W sześciu różnych kategoriach jury wraz z internautami wybrało produkty, które w br. okazały się tymi najlepszymi z najlepszych.
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.