Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 7

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
W 2004 roku firma Wonderware zaprezentowała nowatorską koncepcję otwartego, obiektowego i rozproszonego oprogramowania przemysłowego, która została nazwana architekturą ArchestrA. Jest ona oparta na technologii Microsoft.NET i stanowi przełom na rynku przemysłowych systemów informatycznych.
2
Content available remote Ethernet - standard transmisji danych w systemach sterowania
PL
Przez niemal 30 lat swego istnienia sieć Ethernet stała się powszechnym elementem informatycznego krajobrazu na całym świecie. Początkowo dotyczyło to głównie biur, w ostatnich latach jednak dużą popularność zyskały sieci domowe i osiedlowe. Przez wszystkie te lata Ethernet rozwijał się nader ostrożnie. Jedynymi istotnymi zmianami były: zastąpienie kabli BNC skrętkami oraz upowszechnienie się standardu Ethernet 100 Mbit/sek. Cała idea tej sieci, a w szczególności protokoły, na których się opiera (przede wszystkim UDP, TCP oraz IP), pozostały praktycznie niezmienne.
3
Content available remote Wonderware InTouch - standard wizualizacji w polskim przemyśle
PL
Historia programu InTouch rozpoczęła się w drugiej połowie lat 80. - pierwsza wersja pakietu pojawiła się na rynku w 1989 roku. Firma Wonderware od pierwszej chwili zdecydowała się na wykorzystanie platformy Microsoft Windows, co w czasie, gdy środowisko to dopiero się rodziło i nie było powszechnie używane, dowodziło wielkiej odwagi założycieli firmy. Decyzja ta jednak okazała się bardzo słuszna. Od momentu swojego powstania InTouch przeszedł długą drogę konsekwentnego rozwoju, niezmiennie związanego z systemem operacyjnym Microsoftu. Dziś jest produktem bardzo dojrzałym, od kilku lat wchodzącym w skład zintegrowanego pakietu oprogramowania przemysłowego FactorySuite.
4
Content available remote Radiomodemy SATELLINE-3AS i 3ASd
PL
Radiomodemy 3AS i 3ASd są najnowszymi przedstawicielami rodziny SATELLINE. Przeznaczone są do transmisji danych w trybie half-duplex (przesyłanie danych z szybkim przełączaniem kierunku). Podobnie jak modele 2SxE oraz 5AS, te nowe radiomodemy są w pełni "przezroczyste" dla stosowanego protokołu transmisji, dzięki czemu mogą być stosowane do łączenia wszelkich urządzeń komunikujących się za pośrednictwem łączy szeregowych. W stosunku do poprzednich modeli została zwiększona maksymalna szybkość transmisji, wprowadzono takźe szereg dodatkowych możliwości i funkcji, m.in. mechanizm korekcji błędów. Dlatego radiomodemy te są polecane zwłaszcza tam, gdzie istotne znaczenie ma duża niezawodność i szybkość.
5
Content available remote Wonderware InTrack - system zarządzania produkcją
PL
Gwałtowny rozwój przemysłowy i wiążący się z nim postęp technologiczny jest wymuszany przez wolny rynek. Konkurencja pomiędzy wytwórcami zmusza ich do stałego podnoszenia jakości, skracania czasu reakcji na potrzeby klienta, przy jednoczesnym obniżaniu cen. Postulaty te pozornie stoją ze sobą w sprzeczności, jednak - jak się okazuje - w praktyce możliwe jest ich spełnienie. Klucz tkwi w opracowaniu coraz efektywniejszych technologii, ale także w usprawnianiu technologii już stosowanych oraz organizacji produkcji.
6
Content available remote System radiowej transmisji informacji SATELCODE/SATELNODE
PL
Urządzenia radiowej transmisji informacji alarmowych firmy Satel przeznaczone są do tworzenia prostych i rozbudowanych systemów przekazywania sygnałów binarnych lub alarmów drogą radiową na obszarze od kilku do kilkunastu kilometrów. Systemy takie wykorzystywane są do ochrony ludzi i mienia (zabezpieczenia przeciw pożarom i włamaniom, monitoring), a także do zdalnego przekazywania sygnałów sterujących.
7
Content available remote Radiomodemy SATELLINE-3AS i 3ASd
PL
Radiomodemy 3AS i 3ASd są najnowszymi przedstawicielami rodziny SATELLINE. Przeznaczone są do transmisji danych w trybie half-duplex (przesyłanie danych z szybkim przełączaniem kierunku). Podobnie jak modele 2ASxE oraz 5AS, te nowe radiomodemy są w pełni "przezroczyste" dla stosowanego protokołu transmisji, dzięki czemu mogą być stosowane do łączenia wszelkich urządzeń komunikujących się za pośrednictwem łączy szeregowych.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.