Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 3

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote Zastosowanie teorii grafów w logistyce przesyłek
PL
W logistyce przesyłek problem komiwojażera, problem najkrótszej drogi, problem chińskiego listonosza czy problem niezawodności sieci są rozwiązywane od wielu lat, nierzadko bez świadomości ich przynależności do rodziny narzędzi z teorii grafów. W artykule Autor przedstawia elementy pocztowego systemu logistycznego, wyjaśnia podstawowe pojęcia z teorii grafów i pokazuje, jak zastosować tę teorię do ustalenia trasy objazdu placówek na określonym obszarze z uwzględnieniem czasu i kosztów.
2
Content available remote Logistyka powszechnych usług pocztowych - przesyłka priorytetowa
PL
Wspólnota Europejska, której celem jest m.in. umożliwienie swobodnego przepływu usług na jej obszarze, planuje pełną liberalizację rynku pocztowego. Niewidzialna ręka rynku w tym sektorze usług nie będzie jednak działać zupełnie swobodnie. Specyfika sektora polega na istnieniu pocztowego operatora publicznego, czyli podmiotu, który ma obowiązek działalności i to na określonym poziomie. Wynika to z troski o ochronę obywateli przed znalezieniem się poza zasięgiem poczty. Są bowiem obszary, na które żaden operator nie wejdzie z własnej woli z powodu zbyt małej rentowności. W artykule autor podejmuję próbę budowy modelu systemu logistycznego spełniającego kryteria jakości wyznaczone dla polskiego publicznego operatora pocztowego.
3
Content available remote Logistyka powszechnych usług pocztowych - przesyłka ekonomiczna
PL
Artykuł jest poświęcony zasadom dystrybucji przesyłek ekonomicznych przez narodowego operatora pocztowego, jakim jest Poczta Polska. Autor przedstawia w artykule propozycję modelu organizacji dystrybucji przesyłek tej kategorii ze szczególnym uwzględnieniem budowy sieci, tj. węzłów i tras transportu, oraz optymalizacji wykorzystania środków transportu. Omawia również zagadnienie zarządzania logistyką powszechnych usług pocztowych.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.